• پنجشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 99072418183
  • خبرنگار : 50291

با حضور محسنی بندپی

۱۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی قرچک افتتاح شد

۱۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی قرچک افتتاح شد

ایسنا/تهران با حضور استاندار تهران، ۱۰ واحد تولیدی روز پنجشنبه در شهرک صنعتی قرچک افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بهمن خطیبی در حاشیه در جمع خبرنگاران گفت: شهرک صنعتی قرچک، یکی از پویاترین و فعال‌ترین مناطق اقتصادی استان تهران است که پس از سال‌ها تأخیر در راه‌اندازی، به همت دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرد.

فرماندار قرچک افزود: احداث شهرک صنعتی ۸۰۰ هکتاری قرچک در سال ۱۳۸۳ به تصویب هیأت دولت رسیده بود ولی عملیات اجرایی این طرح در زمینه تملک اراضی، تغییر کاربری، تأمین زیرساخت های لازم و طراحی شهرک بیش از ۱۰ سال به طول انجامید.

وی اظهار کرد: فاز نخست شهرک صنعتی قرچک به مساحت ۲۹۶ هکتار به طور کامل اجرایی شده و بیش از ۸۰۰  قرارداد در این شهرک به ثبت رسیده که از این تعداد بیش از ۶۶۰ مورد وارد مرحله عملیاتی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه اعمال شده علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، سرمایه‌گذاران بخشی خصوصی و صاحبان صنایع، با راه‌اندازی واحدهای تولیدی، چرخ  اقتصاد کشور را به حرکت در آورده و فرصت‌های شغلی پایداری را برای افراد جویای کار ایجاد کردند.

خطیبی با اشاره به افتتاح ۱۰ واحد تولیدی جدید در شهرک صنعتی قرچک اضافه کرد: واحد تولید کشف با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی، ۵ واحد بسته‌بندی خشکبار با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومان، واحد تولید سبزیجات و میوه خشک با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومان، واحد تولید پوشاک تریکو با سرمایه گذاری ۸ میلیارد تومان، تولید ابر با سرمایه گذاری ۶ میلیارد تومان، واحد تولیدروکش صندلی اتومبیل با ۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری و تولیدی جوراب با ۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری امروز به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: با افتتاح این طرح‌های تولیدی، برای ۲۴۱ نفر شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام