• پنجشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۴۲
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 99072418434
  • خبرنگار : 50291

مدیر جهاد کشاورزی استان تهران:

تولیدات گلخانه ها را باید به سمتی ببریم که درصد صادرات را افزایش دهیم

تولیدات گلخانه ها را باید به سمتی ببریم که درصد صادرات را افزایش دهیم

ایسنا/تهران مدیر جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تلاش مان بر این است که تولیدات گلخانه ها را به سمتی ببریم که درصد صادرات را افزایش دهیم.

کریم ذوالفقاری عصر پنجشنبه ۲۴ مهرماه در حاشیه سفر استاندار تهران در جمع خبرنگاران شهرستان قرچک اظهار کرد: یکی از پروژه هایی مد نظر جهاد کشاورزی برای خروج از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن و افزایش تولید در واحد کاهش مصرف آب کشاورزی، بحث بردن کاشت اراضی به زیر سطح یا به عبارتی کشت‌های کنترل شده در محیط گلخانه ای است که استان تهران حدود ۴ سال است که رتبه اول را در این زمینه در کشور دارد.

وی افزود: پروژه ای که امروز مورد افتتاح قرار گرفت به وسعت ۱۳ هزار متر مربع است که برای آن حدود ۳ و نیم میلیارد تومان هزینه شده است و ظرفیت تولید آن ۷۲۰ تن در سال می باشد که محصولات سبزه و صیفی دارد که برای ۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۲۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند که در مجموع این گلخانه برای ۳۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تلاش مان بر این است که تولیدات گلخانه ها را به سمتی ببریم که درصد صادرات را افزایش دهیم و محصولات مان را اولا قرارداد محور کنیم و دوم اینکه محصولات صادرات محور داشته باشیم.

ذوالفقاری ادامه داد: امسال با توجه به هزینه های زیاد و شرایط پرداخت تسهیلات نیز مقداری سخت تر شده است، اما تسهیلات امسال ۴ و نیم درصد است که امید است این عدد به سال گذشته برسد.

وی گفت: از همه کشاورزان عزیز خواهش می کنم به جای اینکه وقت شان را با کشت های کم بازده تلف کنند با یک سرمایه‌گذاری ساده از این فرصت طلایی تسهیلات بهره مند شوند.

انتهای پیام