• جمعه / ۲۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۲
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 99072518614
  • خبرنگار : 71454

رقابت ۱۸ نمایش در جوایز تئاتر تونی

رقابت ۱۸ نمایش در جوایز تئاتر تونی

نامزدهای هفتاد و چهارمین دوره جوایز تئاتر تونی با وجود تعطیلی ادامه‌دار تئاتر برادوی به دلیل شیوع کرونا اعلام شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، نمایش موزیکال «قرص کوچک دندانه‌دار» که با اقتباس از یک آلبوم موسیقی در سال ۱۹۹۵ ساخته «آلانیس موریست» ساخته شده با ۱۵ نامزدی پیشتاز نامزدهای جوایز تونی ۲۰۲۰ موسوم به اسکار دنیای تئاتر شد.

نمایش «مولن روژ: موزیکال» با ۱۴ نامزدی و نمایش‌های «بازی برده» و «موزیکال تینا ترنر» نیز هر کدام در ۱۲ شاخه از جوایز تونی امسال شانس کسب جایزه را دارند. «کریسمس کارول»، «خیانت» و «فرانکی و جانی» هم از جمله نمایش‌های مهمی هستند که در چند شاخه نامزد شده‌اند.

با تعطیلی تئاتر برادوی از ۱۲ مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا که تاکنون نیز ادامه دارد، امسال تنها ۱۸ نمایش واجد شرایط رقابت در این جایزه مهم دنیای تئاتر شدند و نمایش جدید و موزیکال «باب دیلن» با عنوان «دختری از منطقه شمالی» و بازسازی نمایش «داستان کناره غربی» نتوانستند به این رقابت راه یابند.

مراسم اعطای جوایز هفتاد و چهارمین دوره جوایز تئاتر تونی قرار بود در تاریخ هفتم ژوئن امسال در سالن رادیو سیتی نیویورک برگزار شود اما با تشدید بحران کرونا، برندگان این جوایز در تاریخی که هنوز اعلام نشده به صورت مجازی معرفی خواهند شد. 

انتهای پیام