• جمعه / ۲۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۳
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99072518659
  • خبرنگار : 71638

صدرنشینی شطرنج بازان ایران در رقابت‌های آنلاین جام ملت‌های آسیا

صدرنشینی شطرنج بازان ایران در رقابت‌های آنلاین جام ملت‌های آسیا

شطرنج بازان ایران موفق شدند در پایان روز دوم رقابت های جام ملت‌های آسیا که به صورت آنلاین برگزار می‌شود، در صدر جدول رقابت‌ها قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا و توصیه پزشکان برای ماندن در خانه، قرار شد  رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰ در دو گروه بانوان و آقایان به صورت آنلاین برگزار شود. این مسابقات از  تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۹ مهر) با حضور ۳۸ تیم در بخش مردان و ۳۲ تیم در بخش زنان در حال پیگیری است.

تیم ملی شطرنج مردان ایران که شانس سوم قهرمانی این رقابت‌ها به شمار می‌آید با ترکیب پویا ایدنی، پرهام مقصودلو، محمد امین طباطبایی، احسان قائم مقامی و آرین غلامی در این مسابقات با حریفان به رقابت می‌پردازد.

ملی پوشان ایران در دور چهارم این رقابت‌ها توانستد با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ فیلیپین را شکست دهند.  مقصودلو در این دور موفق شد حریفش را مغلوب کند. همچنین احساس قائم مقامی در این دور شکست خورد. 

در دور پنجم این رقابت‌ها ملی پوشان ایران مقابل قزاقستان قرار گرفتند و با نتیجه ۲ بر ۲ متوقف شدند. 

در دور آخر روز دوم این مسابقات، شطرنج بازان ایران توانستند با نتیجه قاطع ۳.۵ بر نیم سنگاپور را شکست دهند. 

با این نتایج کسب شده و با توجه به تساوی هند و قزاقستان ملی پوشان شطرنج ایران در صدر این رقابت ها ایستادند. 

سه دور پایانی این رقابت‌ها ۲۷ مهر پیگیری خواهد شد. 

در این مسابقات تیم قدرتمند چین حضور نداشته و با این شرایط کشور هند هم در بخش مردان و هم در بخش بانوان شانس اول قهرمانی این رقابت‌ها به شمار می‌آید.

در آخر به نفرات برتر این مسابقات گواهینامه و مدال‌های طلا، نقره و برنز داده می‌شود. همچنین برای این رقابت‌ها ۲۰ هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام