• شنبه / ۲۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۴
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99072619015
  • خبرنگار : 71129

ترامپ: اگر بایدن پیروز شود، شاید این کشور را ترک کنم

ترامپ: اگر بایدن پیروز شود، شاید این کشور را ترک کنم

رئیس جمهوری آمریکا در حرف هایش به شوخی گفت که اگر بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شود، شاید مجبور شود کشورش را ترک کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه یو اس ای تودی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به حامیانش در فرودگاهی در جورجیا گفت: اگر جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیروز شود، شاید مجبور شوم کشور را ترک کنم.

وی افزود: رقابت با بدترین کاندیدا در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده من را در فشار قرار داده است. فکر کنید. آیا می‌توانید تصور کنید اگر ببازم، چه می‌شود؟ تمام زندگی را باخته‌ام. خوب باید چه کار کنم؟ باید بمانم؟ باید بگویم در مقابل بدترین کاندیدا در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باخته‌ام؟!

ترامپ همچنین گفت: شاید پس از آنکه در انتخابات ببازم، احساس خوبی نداشته باشم. شاید باید کشور را ترک کنم. نمی‌دانم.

این گفته ها با واکنش‌هایی از سوی گروه ضد ترامپ موسوم به "پروژه لینکن" مواجه شد. این گروه یک ویدئو از اظهارات ترامپ در توئیتر منتشر کرد و نوشت: قول می‌دهی؟ (که بروی)

در نظرسنجی‌ها جو بایدن از ترامپ جلوتر است.

اظهارات ترامپ درباره احتمال ترک کشورش پس از شکست در انتخابات ۲۰۲۰ نخستین بار نیست که مطرح می شود. وی ماه گذشته میلادی به گروهی از حامیانش در کارولینای شمالی نیز گفته بود اگر بایدن پیروز شود، دیگر هرگز او را نخواهند دید.

انتهای پیام