• یکشنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۷
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 99072719881
  • خبرنگار : 50052

رئیس اداره اوقاف شرق گلستان:

۲۰۰ مکان مذهبی در مینودشت سنددار می‌شود

 ۲۰۰ مکان مذهبی در مینودشت سنددار می‌شود

ایسنا/گلستان رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان از صدور سند برای موقوفات و ۲۰۰ مکان مذهبی در شهرستان مینودشت خبرداد.

جعفر ذوبی سرابی در جمع خبرنگاران گفت: با امضای تفاهم‌نامه بین اوقاف، بنیاد علوی و منابع طبیعی، امسال بسیاری از موقوفات که دارای سند مالکیت نبودند، سنددار می‌شوند.

وی افزود: همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای دیگر بین اوقاف، بنیاد مستضعفان و اداره ثبت اسناد، به‌زودی برای ۲۰۰ اماکن مذهبی نیز سند مالکیت صادر خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان در ادامه بیان کرد: در راستای اشتغال‌زایی و حمایت از زنان بی‌سرپرست، نمایندگی اوقاف شرق استان در قالب طرح شمیم خدمت، تفاهم‌نامه‌ای استانی با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی به امضا رسانده که طی آن زنان سرپرست خانوار اقلام بهداشتی را در اماکن مذهبی و موقوفات تولید می‌کنند. 

ذوبی خاطرنشان کرد: قرارگاه شمیم خدمت با کمک مراکز نیکوکاری، در دوران شیوع کرونا موفق به تولید بیش از ۱۲ هزار ماسک و پخت و توزیع بیش از ۱۴هزار پرس غذا در شرق استان شده است.  

وی از توزیع ۱۰۰ بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند خبرداد و گفت: تاکنون در شهرستان مینودشت بیش از پنج هزار بسته بهداشتی و بیش از ۵۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی سطوح توزیع شده است.

سرابی به طرح‌های عمرانی اداره اوقاف شرق استان نیز اشاره کرد و افزود: احداث بنای امامزاده جعفر مینودشت، امامزاده موسی بازگیر و امامزاده محمد تیغ زمین را در دست اقدام داریم.

رئیس اداره اوقاف شرق استان گلستان با اشاره به کشف و ثبت ۵ فقره موقوفه منفعتی، گفت: تغییر کاربری زمینی وقفی به مساحت ۳ هکتار واقع در شهرک رزمندگان مینودشت انجام شده که پس از قطعه‌بندی، ساخت مجتمع‌های طرح ملی مسکن در آن انجام خواهد شد.

وی همچنین به کاشت گردو در ۷ هکتار از زمین‌های شیب‌دار بخش کوهسارات مینودشت اشاره کرد و گفت: این اقدام با همکاری جهاد کشاورزی صورت گرفته، باعث اشتغال‌زایی در آن منطقه شده است.

سرابی خاطرنشان کرد: نشست با مسئولان شهرستان، تجلیل از زنان واقف، تجلیل از یاوران وقف، دیدار با خانواده شهدا، افتتاح مرکز افق امامزاده اسحاق قلمی، توزیع غذا در بین نیازمندان، توزیع بسته‌های بهداشتی و غبار روبی مزار شهدای گمنام از جمله برنامه‌های هفته وقف در شرق استان است.

انتهای پیام