• یکشنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۵
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99072719909
  • خبرنگار : 71234

فلاحی: احتمالا کمیسیون آموزش با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت خواهد کرد

فلاحی: احتمالا کمیسیون آموزش با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت خواهد کرد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که احتمالا این کمیسیون با برگزاری کنکور نظام قدیم برای یک سال دیگر موافقت خواهد کرد.

احمد حسین فلاحی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش گفت: در این جلسه بحث تمدید کنکور نظام قدیم مطرح شد، پیش از این طبق آمارهای سازمان سنجش، کمیسیون آموزش اعلام کرده بود که موافق تمدید کنکور نظام قدیم نیست اما طبق بررسی های صورت گرفته آمارهای متفاوتی درباره میزان داوطلبان کنکور نظام قدیم ارائه می شود.

آقای نادری عضو کمیسیون آموزش بررسی هایی را صورت داده و آماری غیر از آنچه سازمان سنجش درباره داوطلبان کنکور نظام قدیم به کمیسیون ارائه کرده بود را بیان کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: با توجه به ارائه آمارهای متفاوت قرار شد مجددا کمیسیون آموزش موضوع تمدید کنکور نظام قدیم را بررسی کند. احتمال زیاد کمیته موافقت خواهد کرد تا یک سال دیگر برگزاری کنکور نظام قدیم تمدید شود.

فلاحی همچنین با اشاره به بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان در جلسه این کمیسیون گفت: پیش از این این طرح به کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع داده شده بود که با مخالفت کمیسیون آموزش طرح به این کمیسیون برگشت داده شد. ما مجددا این طرح را مورد بررسی قرار داده و سه بند آن تصویب شد. بند چهار برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش ها ارجاع و رسیدگی به سایر بندها به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

انتهای پیام