• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۱
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99072820340
  • خبرنگار : 50295

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان:

کتابخانه‌ها در فضای مجازی خدمات ارائه می‌کنند

کتابخانه‌ها در فضای مجازی خدمات ارائه می‌کنند

ایسنا/زنجان مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: کتابخانه‌ها ماهیت و کلیت آگاه‌سازی دارند.

امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با نقش کتابخانه‌ها در توسعه فرهنگی، اظهار کرد: کتابخانه‌ها ماهیت و کلیت آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی را دارند. همچنین فرهنگ ‌نیز نیاز به آگاه‌سازی و اطلاع داشتن دارد.

وی افزود: کتابخانه‌ها مانند یک ‌مکمل آموزشی در کنار سایر دستگاه‌های فرهنگی در جهت رسیدن به فرهنگ غنی عمل می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: تاثیری که همواره آثار مکتوب می‌توانند داشته باشند در آثار شفاهی نیست و انتقال فرهنگ از طریق کتاب‌ها موثرتر است و کتابخانه‌ها که وظیفه انتشار آثار مکتوب را دارند، می‌توانند از گسست فرهنگی جلوگیری کرده و آثار و فرهنگ و رسومات گذشته را از این طریق به نسل جدید نیز منتقل کنند.

نیک‌بخش با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ارتباط مستقیم با کتاب‌خوانی دارد، ادامه داد: با توجه به اعلام ستاد مبارزه با کرونا استان کتابخانه‌ها تعطیل هستند و اقدامات مربوط به کتابخانه‌ها در فضای مجازی توسط کتابداران انجام می‌شود.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، بیان‌کرد: البته در کتابخانه‌های موجود در مناطق روستایی به دلیل وجود جمعیت کم‌تر، فرایند امانت‌دهی کتاب انجام‌ می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه کتاب در کنابخانه‌های استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: هر چه آگاهی افراد بیشتر باشد خطای کمتری داشته و اعتلای فرهنگی آن‌ جامعه نیز بیشتر است.

انتهای پیام