• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۶
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99072820654
  • خبرنگار : 50216

کرونایی‌های یزد به مرز ۶۰۰ نفر نزدیک شدند

کرونایی‌های یزد به مرز ۶۰۰ نفر نزدیک شدند

ایسنا/یزد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از بستری ۵۹۴ بیمار کرونایی در یزد خبر داد و گفت: با توجه به لغو جراحی‌های الکتیو، برای بستری بیماران کرونایی در حال حاضر مشکل کمبود تخت نداریم.

دکتر «ابراهیم سلمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با آمار بیماران کرونایی حال حاضر استان، تصریح کرد: هم اکنون(امروز دوشنبه) تعداد ۵۳۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند که از این تعداد ۱۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی اضافه کرد: تعداد ۵۶ نفر بیمار مشکوک به کرونا در استان یزد نیز در بخش اورژانس بیمارستان‌های استان در حال دریافت خدمات هستند که هنوز وارد سیستم و بخش‌های بیمارستانی استان نشده‌اند.

سلمانی وضعیت تمام شهرستان‌های یزد را قرمز اعلام کرد و در رابطه با وضعیت تخت‌های بیمارستانی نیز گفت: با توجه به لغو جراحی‌های الکتیو در استان، بخشی از تخت‌های بیمارستانی برای بستری کرونا خالی و تجهیز شده است لذا برای بستری بیماران کرونایی در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطرنشان کرد: همه بیمارستان‌های استان با اختصاص بخشی از ظرفیت‌های خود به بیماران کورنایی، به این گروه خدمات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام