• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99072921231
  • خبرنگار : 50040

نماینده ولی فقیه در گیلان:

کار برای خانواده های ایثارگران کار جهادی و جبهه ای است

کار برای خانواده های ایثارگران کار جهادی و جبهه ای است

ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: کار برای خانواده های شهدا و ایثارگران کار جهادی و جبهه ای است، زیرا خدمت به خانواده هایی که در دوران دفاع مقدس نقش آفرین بودند.

آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، با اشاره به سابقه ایثارگری آقای اوحدی، اظهار کرد: رئیس بنیاد شهید از خانواده ایثارگران است و سختی های دوران اسارت را درک کرده و با شهدا و ایثارگران همنشین بوده است.

وی فاجعه منا و کشتار زائران توسط آل سعود دومین دوران سخت رئیس بنیاد شهید دانست و افزود: بسیار سخت است که زائران را به حج ببرید و بعد جنازه آنان را تحول خانواده هایشان دهید، اما برای رضای خدا زحمت کشیدید و تلاش کردید.

نماینده ولی فقیه در گیلان، کار برای جامعه شاهد و ایثارگر را سومین دوران آقای اوحدی دانست و تصریح کرد: کار برای خانواده های شهدا و ایثارگران کار جهادی و جبهه ای است، زیرا خدمت به خانواده هایی که در دوران دفاع مقدس نقش آفرین بودند.

آیت الله فلاحتی، رسیدگی به وضعیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را خدمت به اسلام و امت اسلامی دانست و گفت: خدمت به جامعه ایثارگری سختی و شیرینی خود را دارد و اگر کسی قدردان خانواده های شهدا باشد، در واقع بندگی خدا را کرده است.

وی شهدا و جانبازان و آزادگان و خانواده های آنان را مایه عزت و اقتدار نظام دانست و خاطرنشان کرد: امروز باید امور مربوط به ایثارگران را بنیاد شهید به عهده بگیرد و لذا واگذاری امور ایثارگران به دستگاه های دیگر نادرست است.

امام جمعه رشت، با اشاره به صبر خانواده های شاهد و ایثارگر، گفت: ایثارگران سلامت و شادابی ندارند و همانگونه که هشت سال با فداکاری خود از انقلاب و نظام حمایت کردند، اکنون وظیفه مسئولان است که قدردان آنان باشند.

آیت الله فلاحتی، تامین اشتغال برای فرزندان شاهد و ایثارگر را بسیار عالی دانست و یادآور شد: پدران این فرزندان روزی برای کشور افتخارآفرینی کردند و وظیفه نظام اسلامی است که نسبت به زحمت این خانواده ها ادای دین داشته باشد.

انتهای پیام