• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99072921335
  • خبرنگار : 50044

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:

جشنواره حبیب ویژه تشکل های مذهبی برگزار می شود

جشنواره حبیب ویژه تشکل های مذهبی برگزار می شود

ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: جشنواره حبیب ویژه تشکل های مذهبی در محورهای مواسات، عید غدیر، محرم و صفر و کرونا برگزار می شود.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری جشنواره حبیب اظهار کرد: جشنواره حبیب در راستای تکریم و تجلیل از تشکل‌های مردم نهاد دینی که یکی از پایه‌های مهم فرهنگ سازی مثبت اجتماعی است برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال با وجود ویروس کرونا مردم با وجود شرایط نامناسب ویروس کرونا در جامعه بار دیگر ارادت خود را به اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) به خوبی نشان دادند گفت: در این میان هیئت های مذهبی به عنوان دیرینه ترین سمن های اجتماعی موثر در کشور با محبت به اهل بیت عصمت و طهارت نقش آفرینی جدی داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه جشنواره حبیب ویژه تشکل‌های مردمی دینی شامل هیئت‌های مذهبی، مؤسسات و خانه‌های قرآنی و گروه‌های جهادی برگزار خواهد شد، یادآور شد: این گروه ها در چالش‌هایی که در فضای اجتماعی، فرهنگی، معیشتی و بهداشتی جامعه وجود داشت به ویژه در ایام کرونا نقش مؤثری را ایفا کرده اند.

حجت‌الاسلام مهدوی ادامه داد: این جشنواره با هدف مطرح کردن نام هیات و تشکل های دینی و نقش کارکردی اجتماعی آنان در جامعه، حفظ ارتباط با هیئت ها و شناسایی و تقدیر از تیم رسانه ای آنها، ایجاد فضای مومنانه و رسانه ای در بین تشکل های مذهبی، تشویق شدن هیئت ها برای توجه به شاخص های هیئت انقلابی، ترغیب هیئت ها به راه اندازی تیم قوی رسانه ای و افزایش کیفیت بازتاب رسانه  ای فعالیت های هیئت های گیلان برای اولین بار در استان گیلان برگزار می شود.

وی علت نامگذاری این جشنواره را ناظر به شخصیت حبیب بن مظاهر و نقش تبلیغی و رسانه‌ای این یار باوفای امام حسینی (ع) عنوان کرد و افزود: فراخوان شرکت در این جشنواره از امروز آغاز و تا روز پنج شنبه هشتم آبان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مردمی و گروه‌های جهادی می‌توانند تولیدات خود در این زمینه را حداکثر تا ۱۵ دقیقه در قالب سی دی به دبیرخانه جشنواره در اداره کل و یا از طریق پیام رسان ها به شماره ۰۹۲۰۲۳۱۷۰۱۱ ارسال کنند.

حجت‌الاسلام مهدوی در پایان محورهای اساسی این جشنواره را مواسات، عید غدیر، محرم و صفر و کرونا عنوان و اضافه کرد: محورهای ارزیابی برای انعکاس میزان حضور و فعالیت جوان و نوجوان، انعکاس محتوا محوری در فرایند هیئت، انعکاس میران ولایت پذیری از سخنان رهبری مبنی بر رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، انعکاس مجلس آرایی و فضا سازی بصری، کیفیت کار رسانه ای و همچنین میزان بازخورد آن در سطح رسانه های استان، انعکاس و نقش هیات در فصل اولیه کرونا و خدمت رسانی به مردم و انعکاس نقش هیات در رزمایش مواسات و... از شاخص های ارزیابی این جشنواره است.

انتهای پیام