• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 99072921357
  • خبرنگار : 71506

تمجید رییس فدراسیون کشتی روسیه از حریف جوان تانک روس

تمجید رییس فدراسیون کشتی روسیه از حریف جوان تانک روس

میخاییل مامیاشویلی رییس فدراسیون کشتی روسیه از عملکرد یکی از کشتی گیران جوان این کشور در دیدار فینال قهرمانی روسیه مقابل عبدالرشید سعدالله‌یف تمجید کرد.

به گزارش ایسنا، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی روسیه برای شناخت ترکیب نفرات این تیم جهت حضور در رقابت های جهانی صربستان با حضور چهره های مطرح و جوان این کشور برگزار شد.

در این رقابت ها که با حذف دور از انتظار برخی چهره های مطرح کشتی جهان نیز همراه بود، در جریان دیدار فینال وزن ۹۷ کیلوگرن، عبدالرشید سعدالله‌یف دارنده مدال های طلای جهان و المپیک و ملقب به تانک روس برابر اصلانبک سوتیف کشتی گیر جوان روس و دارنده مدال نقره امیدهای جهان ۲۰۱۸ با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری رسید و برای پنجمین مرتبه بر سکوی نخست روسیه ایستاد.

هر چند این کشتی گیر جوان مغلوب سعدالله‌یف شد اما بارها او را به زحمت انداخت و بدون ترس از نام حریف، به روی تشک رفت.

سعدالله‌یف پس از این مبارزه از عملکرد حریف جوان خود تمجید کرد و عنوان کرد از اینکه حریف خوبی در این وزن پیدا شده خوشحال است.

همچنین میخاییل مامیاشویلی، رییس فدراسیون کشتی روسیه نیز از اصلانبک سوتیف تمجید کرد و گفت او نمایش بسیار خوبی در فینال داشت و نشان داد کشتی گیر بلندپروازی است.

اصلانبک سوتیف ۹ ماه پیش در جام یاریگین به عنوانی بهتر از نهمی نرسید، وی سال گذشته در وزن ۹۲ کیلوگرم جام مدوید و رقابت های جوانان اروپا قهرمان شد.

وی همچنین در سال ۲۰۱۸ نیز به مدال نقره امیدهای جهان رسید.

انتهای پیام