• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۶
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99072921651
  • منبع : بوشهر

صادرات ۳۶۴ نوع کالا از گمرکات استان بوشهر

صادرات ۳۶۴ نوع کالا از گمرکات استان بوشهر

ایسنا/بوشهر ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: طی شش ماهه سال جاری ۳۶۴ نوع کالا بر اساس ردیف تعرفه های گمرکی از گمرکات استان بوشهر به مقاصد کشورهای مختلف صادر شده است.

بهروز قره بیگی به مناسبت ۲۹ مهر روز ملی صادرات اظهار کرد: محصولات پتروشیمی، کود اوره کشاورزی و محصولات معدنی عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان را شامل می شود. 

وی اظهار کرد: بیشترین حجم کالاهای صادراتی صورت گرفته از گمرکات استان به کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، پاکستان، قطر، برزیل ، هند، عراق، افغانستان و کویت بوده است. 

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر به حجم آمار صادرات با احتساب میعانات گازی در نیمه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت حدود ۱۱ میلیون و ۶۳۲ هزار تن کالا به ارزش حدود ۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون و ۷۶۱ هزار دلار از گمرکات استان صادر شده است.
 
قره بیگی افزود: همچنین حجم صادرات بدون احتساب میعانات گازی طی مدت یاد شده حدود ۱۱ میلیون و ۶۲۵ هزار تن کالا به ارزش حدود ۲ میلیارد و ۴۶۵ میلیون و ۸۷۰ هزار دلار بوده است. 

وی یادآور شد : بیشترین حجم صادرات گمرکات استان بوشهر  مربوط به گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می باشد که از نظر وزنی ۷۶ درصد و از نظر ارزشی ۸۹درصد از حجم صادرات با احتساب میعانات گازی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام