• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۷
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 99072921715
  • خبرنگار : 71454

دعوت از ۳ مستند ایرانی برای ایدفا ۲۰۲۰

دعوت از ۳ مستند ایرانی برای ایدفا ۲۰۲۰

جشنواره‌ بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا)، سه مستند ایرانی را در برنامه نمایش دوره جدید خود قرار داد.

به گزارش ایسنا، مستند «شادگان» ساخته آکو سالمی نماینده سینمای ایران در بخش فیلم های کودک و نوجوان این رویداد معتبر مستند است و «برف می نامد» ساخته مرجان خسروی در بخش فیلم های مستند دانشحویی و «الناز عزیز» ساخته مانیا اکبری و محصول مشترک ایران، انگلستان و کانادا نیز در بخش غیر رقابتی «فرانتلایت» این رویداد به روی پرده می‌روند.

پیش از این حضور مستند «هنر زندگی در خطر» ساخته مینا کشاورز و محصول ایران و آلمان در بخش "بهترین های جشنواره‌ها " حضورش در این رویداد سینمایی قطعی شده بود و در چند روز آینده اسامی فیلم های بلند و نیمه بلند اعلام خواهد شد. 

سی و سومین جشنواره فیلم مستند آمستردام (ایدفا) به عنوان یکی از مهمترین جشنواره‌های سینمای مستند از تاریخ ۱۶ نوامبر تا ۶ دسامبر (۲۶ آبان تا ۱۶ آذر) به صورت ترکیبی از نمایش های آنلاین و حضوری در کشور هلند برگزار می‌شود.

سال گذشته فیلم «سایه‌های بی خورشید» ساخته مهرداد اسکویی موفق به کسب جابزه بهترین کارگردانی جشنواره مستند ایدفا شد و فیلم کوتاه «آشو» از جعفر نجفی در بخش کودک جشنواره به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و مستند «خلاف عقربه‌های ساعت» ساخته جلال وفایی در بخش بهترین فیلم نیمه بلند (میان مدت) به عنوان بهترین فیلم شناخته شد تا سالی درخشان برای سینمای ایران در این رویداد سینمایی مستند ثبت شود.

انتهای پیام