• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۷
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99073022361
  • خبرنگار : 50407

کارگاه های تربیت مربی خانواده در چابهار برگزار شد

کارگاه های تربیت مربی خانواده در چابهار برگزار شد

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار گفت: کارگاه های تربیت مربی، طرح های آموزش زندگی خانواده(مهارتهای ارتباطی ویژه همسران ) با هدف مدیریت آسیب های اجتماعی، آموزش تیم سازی و فنون تسهیلگری برای پیشگیری و مداخله مناسب در بحران های روانشناختی درچابهار برگزارشد.

به گزارش ایسنا،حسن تاوانه افزود: این کارگاه ها توسط معاونت امورتوسعه پیشگیری استان سیستان بلوچستان و با مشارکت بهزیستی شهرستان چابهار، منطقه آزادچابهار و موسسه غیر دولتی امید ومهربانی گلستان چابهار با حضورکارشناسان  شهرستان ها و مراکز مشاوره غیردولتی سراسر استان درمحل سالن کنفرانس منطقه آزادچابهار برگزار شد.

وی تصریح کرد: بابرگزاری این کارگاه شرکت کنندگان آمادگی و آموزش لازم برای انتقال مطالب را فراگرفتند.
 
وی گفت: ضرورت اجرای رویکردهای اجتماع محور برای مدیریت بحران آسیب های اجتماعی با توجه به تعدد مسائل اجتماعی باید با مداخلات اجتماعی زمینه مشارکت افراد در اجرایی کردن این طرح ها فراهم می شود.

رییس اداره بهزیستی چابهار عنوان کرد: در این  طرح متولیان مسائل اجتماعی با شناسایی معضلات این حوزه و عملیاتی نمودن برنامه های تخصصی و علمی زمینه رشد و گسترش اجتماعی جامعه را ارتقاء می دهند.

تاوانه بیان کرد: درطرح TOT بر شناسایی علل انحرافات اجتماعی در جامعه به ویژه در بین جوانان تاکید شده  است، عدم پایبندی به هنجار ها، موجب بروز آسیب ها در این حوزه می شود که باید فعالان حوزه اجتماعی در قالب الگوهای فرهنگی به ارتقاء آگاهی خانواده ها و جوانان کمک کنند.