• پنجشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99080100163
  • منبع : نمایندگی اردبیل

شهردار اردبیل:

پل قدس بدون انسداد ترافیکی در حال اجراست

پل قدس بدون انسداد ترافیکی در حال اجراست

ایسنا/اردبیل شهردار اردبیل گفت: پل قدس به عنوان بزرگترین پروژه عمران شهری در شمالغرب بدون انسداد ترافیکی و اختلال در تردد شهروندان در جبهه‌های مختلف کاری در حال اجراست.


حمید لطف‌اللهیان یکم آبان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با قدردانی از مسئولان استانی و نمایندگان در بازدید و حمایت از احداث پل قدس اظهار کرد: شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی نیازمند همراهی و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌هاست تا توسعه متوازن شهری اتفاق بیفتد.
وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تبریک به پیشروان عرصه نظم و امنیت خاطرنشان کرد: شهرداری ارتباط تنگاتنگی را با مجموعه انتظامی استان به ویژه پلیس راهور دارد و تلاشش بر تعامل و همکاری در کاهش بار ترافیکی است.
شهردار اردبیل با بیان اینکه پل قدس از اوایل سال 95 شروع شده و با تجهیز کارگاه در فازهای مختلف در حال اجراست، گفت: فاز اول پروژه در سال 96 عملیاتی شد و با یک وقفه دو ساله تکمیل پل قدس در سالجاری در دستور کار است.
لطف‌اللهیان افزود: زمان‌بندی پروژه کاملا مشخص و معین است و مدیر، مشاور و ناظر پروژه به صورت دقیق بر روند اجرایی و روزانه احداث پل قدس نظارت دارند تا با برگزاری جلسات کارگاهی مشکلات و نقیصه احتمالی رفع شود.
وی ادامه داد: خارج از مجموعه شهرداری قرار است مدیر پروژه پل قدس انتخاب شود تا به صورت مستقیم پاسخگوی مراحل اجرایی این پروژه باشد.
شهردار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر و در جبهه‌های کاری متعدد احداث پل قدس اعم از عملیات خاکبرداری، بتن، آرماتوربندی و قالب‌بندی حتی به صورت شبانه در حال انجام است و این پروژه بدون انسداد ترافیکی و کمترین محدودیت تردد در حال اجراست.
لطف‌اللهیان به هزینه‌های بالای انسداد ترافیکی در این مسیر اشاره کرد و گفت: با تدابیر مناسب اجازه ندادیم خیابان امام و میدان قدس مسدود شود بلکه نیروهای مهندسی و کارگری سعی کردند تا به سرعت اجرای پروژه کمک کنند.
وی اضافه کرد: تاکنون حق و حقوق کارگران و پرسنل فعال این پروژه که عمدتا مجموعه‌های بومی و محلی هستند پرداخت شده و هیچ بدهی به این پرسنل وجود ندارد.
شهردار اردبیل در مورد احداث المان در میدان وحدت و سرعت گرفتن این پروژه در هفته‌های اخیر اظهار کرد: با تامین تجهیزات و مصالح مورد نیاز احداث این المان در هفته‌های اخیر سرعت گرفته و تلاش می‌کنیم به خواسته و مطالبه اهالی در تکمیل و راه‌اندازی این بنا پاسخی مثبت دهیم.
لطف‌اللهیان با قدردانی از بازدیدهای مکرر مسئولان استانی و نمایندگان از پروژه عظیم پل قدس خاطرنشان کرد: کارگاه پل قدس یک کارگاه آموزشی است که عرشه یک کیلومتری این پل می‌تواند بازگوکننده گستردگی و سختی اجرای این پروژه در هسته مرکزی شهر باشد.
وی با انتقاد از برخی افراد که به روند اجرایی پل ابهام وارد می‌کنند، گفت: این پروژه فعال با ایجاد حواشی و تبلیغات منفی متوقف نخواهد شد و بهتر است همه به تکمیل این پل به عنوان یک نماد باارزش شهری کمک کنند.
شهردار اردبیل اقدام اخیر شهرداری را در راه‌اندازی دبیرخانه مستقل کمیسیون ماده 100 در راستای شفاف‌سازی و کاهش تبعیض در تخلفات شهرداری یادآور شد و بیان کرد: باید هر چه سریعتر شعبات این کمیسیون با بررسی دقیق کارشناسی پرونده‌ها شکل گرفته و زمینه صدور بدوی و تجدیدنظر آرا در چارچوب قانونی مشخص شود.
لطف‌اللهیان اقدام این کمیسیون را در راستای کاهش تخلفات ساختمانی یادآور شد و گفت: سیستم دبیرخانه و اقدام موثر کمیسیون ماده 100 ارزشمند است و باید بیش از گذشته به اقدامات کارشناسی در این حوزه بها داده و در مراحل اولیه با جلوگیری از وقوع تخلفات به کاهش پرونده‌های ورودی به این کمیسیون کمک کرد.
وی در پایان اظهار کرد: با پیگیری نمایندگان اردبیل در مجلس اعتبار مناسب دولتی برای اجرای پروژه زیرسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی به ایران آباد و عدالت آباد و همچنین احداث مجموعه ورزشی در نظر گرفته شده است که با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی این پروژه‌ها در اردبیل شروع شده است.
انتهای پیام