• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99080301135
  • خبرنگار : 50240

شهرهای زیرزمینی سامن و ارزانفود در تنگنای کمبود اعتبار

شهرهای زیرزمینی سامن و ارزانفود در تنگنای کمبود اعتبار

ایسنا/همدان معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان بیان کرد: مشکل عمده عدم بازگشایی مجموعه‌های زیرزمینی سامن و ارزانفود تأمین اعتبار است.

علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از محل اعتبارات سال ۹۸ حدود ۳۵۰ میلیون تومان برای دو شهر زیرزمینی سامن و ارزانفود هزینه شد، افزود: در سال‌های اخیر از محل اعتبارات استانی هیچ اعتباری به این دو جاذبه تعلق نگرفت و فقط اعتبار ملی برای آنها گرفتیم.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات ملی و استانی سال ۹۹ نیز تاکنون اعتباری به این دو مجموعه گردشگری تعلق نگرفته است، اظهار کرد: راه‌اندازی فاز اول هر یک از این مجموعه‌ها حداقل ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

خاکسار با تأکید بر اینکه مشکل عدم بازگشایی شهرهای زیرزمینی سامن و ارزانفود تأمین اعتبار است، مطرح کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی این مجموعه‌ها رقم قابل توجهی نیست و به علت اینکه  پایگاه ها ملی شده‌اند، متأسفانه اعتبار استانی به آنها تعلق نگرفته و اگر استان حمایت می‌کرد می‌توانستیم کار را به سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد: رقم اعتبار ملی که سالانه به این مجموعه‌ها تعلق می‌گیرد، جوابگوی این پروژه‌ها نیست و استان باید اولویت‌بندی کرده و اعتبار این دو جاذبه بکر را تقویت کند تا بتوانیم آنها را راه‌اندازی کنیم.

خاکسار با اشاره به اینکه همدان، استان شناخته شده‌ای است و معرفی جاذبه‌های جدید به جذب گردشگر و تداوم آنها کمک فراوانی می‌کند، گفت: این دو مجموعه جاذبه‌های خاص و منحصربفردی هستند که نمونه‌ای ندارند و می‌توانند به تنهایی انگیزه بازدید و جذب گردشگر باشند. 

انتهای پیام