• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۳
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99080301358
  • خبرنگار : 50219

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در مهریز

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در مهریز

ایسنا/یزد رئیس ستاد کرونای شهرستان مهریز از اعمال محدودیت‌های کرونایی تا نهم آبان‌ماه در مهریز خبر داد.

«رضا زارعزاده» در نشست اضطراری کرونا که صبح امروز در فرمانداری مهریز برگزار شد، گفت: با توجه به وضعیت فعلی و به دلیل اهمیت حفظ جان و سلامتی مردم، برخی از محدودیت‌های گذشته مجدداً در شهرستان مهریز اعمال خواهد شد.

وی افزود: همه نهادها، ادارات و دستگاه‌ها موظف به اجرا و نظارت بر رعایت پروتکل‌ها هستند و باید سعی شود تا از ارائه خدمات به کسانی که رعایت نمی‌کنند، خودداری شود.

فرماندار مهریز تاکید کرد: در صورت نقض این قانون با کارمندان خاطی و مسئول دستگاه مربوطه، طبق آیین‌نامه تخلفات اداری برخورد خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد: مسیر ییلاقات شهرستان مهریز اعم از دهستان‌های تنگ چنار و میانکوه مسدود است و نیروی انتظامی به طور جدی با ترددهای غیرضروری برخورد خواهد کرد.

رئیس ستاد کرونای شهرستان مهریز اظهار کرد: برگزای هرگونه مراسم‌ تجمعی و عزاداری در آرامستان‌ها و دیگر اماکن سطح شهر نیز ممنوع است و فعالیت کلیه اصناف مهریز تنها تا ساعت ۲۰ شب مجاز است، ضمن این که کلیه رستوران‌ها نیز مجاز به پذیرایی در داخل رستوران‌ نیستند.

وی افزود: تفرجگاه غربالبیز مهریز و کوه‌ریگ هم تا نهم آبان تعطیل است و محدودیت‌های کرونایی در بوستان‌ها و پارک‌های مهریز توسط شهرداری اعمال می‌شود.

دکتر «علیرضا پورمازار» رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز هم در این نشست رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پوشیدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین راه مقابله با ویروس کووید 19 برشمرد.

وی افزود: انتظار می‌رود مردم از شب‌نشینی‌های خانوادگی، تجمعات غیر ضروری و حضور در تجمعات و مراسم‌ها و سفر به مناطق ییلاقی شهرستان پرهیز کنند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی تلقی کنند.

پورمازار با ابراز نگرانی از تجمعات و مراسم‌های شکل گرفته در برخی از مناطق شهرستان، خاطرنشان کرد: افزایش مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان مهریز خبر از افزایش مبتلایان می‌دهد و اگر دقت لازم صورت نگیرد، خطر افزایش بیش از پیش مبتلایان وجود خواهد داشت.

انتهای پیام