• یکشنبه / ۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99080401759
  • خبرنگار : 50403

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

احیاء موقوفات ربع رشیدی، معضلات فعلی دانشگاه ها را حل می‌کند

احیاء موقوفات ربع رشیدی، معضلات فعلی دانشگاه ها را حل می‌کند

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی احیاء موقوفات ربع رشیدی را عامل حل مشکلات و معضلات دانشگاه های استان برشمرد.

روح‌اله متفکر آزاد در نشست تخصصی وقف که با حضور مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی و به میزبانی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان برگزار شد، اظهار کرد: نظام اقتصادی اسلام پازلی است که نقشه جامعی دارد و موضوع وقف نقش تعریف شده ای در این نقشه دارد که عبارت است از چرخاندن اقتصاد جامعه اسلامی.

وی تاکید کرد: باید افرادی با تدبیر در امور وقف مسئولیت داشته باشند که خوشبختانه مدیرکل محترم اوقاف و امورخیریه استان و معاونینشان اهل این کار هستند.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به اهمیت موقوفات ربع رشیدی، ادامه داد: جامعه‌ی دانشگاهی کشور و استان ما معضلات بزرگی دارد که  با هنرمندی واقف ربع رشیدی، تمامی معضلات این حوزه حل می‌شود و ما می‌توانیم شهر تبریز را در این امر پیشران کنیم.

وی در پایان با انتقاد از اختصاص درصد بالایی از بودجه‌ی دانشگاه ها به حقوق و مزایا، عنوان کرد: سهم حوزه‌ی پژوهش و تحقیق کم شده است بطوریکه که اکنون در دنیا خیّرین علم در بحث علوم پایه نیز سرمایه گزاری می‌کنند و لذا خیّرین می‌توانند در بحث علم نیز ورود پیداکنند.

گفتنی است؛ در این نشست نمایندگان آذربایجان شرقی به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص موضوع وقف پرداخته و بر حل مشکلات این حوزه در شهرستان های استان تاکید کردند و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز به ارائه گزارش از عملکرد یک‌ساله این اداره کل پرداخت.
 
انتهای پیام