• یکشنبه / ۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۶
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99080401816
  • خبرنگار : 71475

دفاع شیخ الازهر از پیامبر اسلام (ص) در میان سکوت چهره‌های مذهبی سعودی در برابر توهین

دفاع شیخ الازهر از پیامبر اسلام (ص) در میان سکوت چهره‌های مذهبی سعودی در برابر توهین

شیخ الازهر با دفاع از پیامبر(صلی الله علیه و آله) نسبت به یک پویش سازمان‌یافته برای وارد نمودن اسلام در درگیری‌های سیاسی و ایجاد هرج و مرجی که با حمله مغرضانه به پیامبر اکرم (ص) آغاز شد، هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته رای الیوم، احمد الطیب، شیخ الازهر در توییتی مخالفت خود را با این‌که چهره‌ها و مقدسات قربانی سوداگری در بازار سیاست‌ها و منازعات انتخاباتی شوند، اعلام کرد.

الطیب ادامه داد: من به کسانی که توهین به پیامبر اسلام را توجیه می‌کنند، می‌گویم: بحران واقعی به دلیل دوگانگی فکری و برنامه‌های ناکارآمد شما است. من به شما یادآوری می‌کنم که مهمترین مسؤولیت رهبران، حفظ صلح داخلی، حفظ امنیت جامعه، احترام به دین و محافظت از مردم در برابر فتنه است نه دامن زدن به درگیری با نام آزادی بیان.

سخنان شیخ الطیب با استقبال گسترده پیروانش روبرو شد.

از طرف دیگر، برخی راز سکوت شیوخ سعودی در برابر توهین به پیامبر بزرگوار را زیر سوال بردند و اینکه چرا عبدالرحمان السدیس، شیخ سعود الشریم، بن حمید و دیگران حرفی نزدند؟

در همین زمینه، تعدادی از ناظران،  اقدام شیخ ماهر المعیقلی، امام جماعت مسجد الحرام در نادیده گرفتن توهین به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) را محکوم کردند.

وی در خطبه جمعه گذشته به توهین‌ها علیه رسول خدا نپرداخت، گویی که آنها را نشنیده است.

دیگران نیز از سکوت شیوخ سعودی تعجب نکردند و اظهار داشتند که آنها فقط ابزاری در دست رژیم حاکم هستند و جز با دستور آن صحبت نمی‌کنند.

انتهای پیام