• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99080502090
  • خبرنگار : 71477

کره‌شمالی "وابستگی" کره‌جنوبی به آمریکا را محکوم کرد

کره‌شمالی "وابستگی" کره‌جنوبی به آمریکا را محکوم کرد

یکی از رسانه‌های تبلیغاتی کره شمالی امروز (دوشنبه) سفرهای اخیر مقامات کره جنوبی به آمریکا را محکوم کرده و نوشت: برای سئول شرم‌آور است که با متوسل شدن به کمک‌ خارجی به دنبال حفظ حیات خود باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، در ماه‌های اخیر مقامات عالی‌رتبه کره جنوبی از جمله «سو ووک» وزیر دفاع، «سو هون» مشاور ارشد امنیت ملی و «چوی جونگ-کون» معاون وزیر امور خارجه این کشور به واشنگتن سفر کرده‌اند تا با همتایان خود درباره مسائل مربوط به شبه‌جزیره کره و ائتلاف‌شان مذاکره کنند.

"میری" (Meari)، یکی از وب‌سایت‌های تبلیغاتی کره شمالی نوشت: از سپتامبر، مقاماتی از وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و دیگر نهادها به صورت رقابتی به آمریکا سفر کرده‌اند. این یک رفتار شرم‌آور از سوی یک فرد احمق است که هیچ چاره‌ای جز متوسل شدن به قدرت خارجی برای ادامه حیات خود ندارد.  

این وب‌سایت افزود: مقامات کره جنوبی مقاماتی را مرتبط با امور دیپلماتیک و امنیت ملی به آمریکا فرستاده‌اند تا آن را آرام کند چرا که نسبت به شک و شبهه‌های واشنگتن به ائتلاف‌شان نگران هستند.

این وب‌سایت تاکید کرد: همین وابستگی شدید به آمریکا به شکلی تحقیرآمیز باعث شده تا واشنگتن نگاه از بالا به پایین به سئول داشته باشد و در مذاکرات حول محور تشریک هزینه‌های دفاعی میان این دو متحد فشارهای بیشتری را به کره جنوبی تحمیل کند.

این وب‌سایت همچنین ائتلاف میان کره جنوبی و آمریکا را یک "ائتلاف برای جنگ" توصیف کرد که در جریان آن سئول باید به عنوان "گوشت دم توپ" بدون هیچگونه شکایتی در صورت وقوع جنگ خدمت کند. این وب‌سایت نوشت: همه چیز در کره جنوبی از جمله فرهنگ، اقتصاد و سیاست‌هایش مطیع و تسلیم واشنگتن است.

انتهای پیام