• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99080502318
  • خبرنگار : 71516

افشاگری سفیر آمریکا از نقش ویژه عربستان در عادی‌سازی روابط بین کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی

افشاگری سفیر آمریکا از نقش ویژه عربستان در عادی‌سازی روابط بین کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی فاش کرد، عربستان نقش زیادی در توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی دارد.

به گزارش ایسنا، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در مصاحبه با روزنامه اورشلیم‌پست گفت: عربستانی‌ها نقش زیادی در عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی دارند و گام‌های جدی برداشته‌اند و مسئله به دستور کار داخلی آن‌ها بستگی دارد.

فریدمن درباره موضوع الحاق اراضی جدید فلسطینی گفت: به صورت موقت به حالت تعلیق درآمده است و در مرحله‌ای مجددا مطرح خواهد شد.  بعد از اینکه تمام فرصت‌های صلح تمام شده باشد مجددا مطرح خواهد شد. نمی‌دانم چه موقع طول خواهد کشید اما در آن مرحله مجددا مطرح می‌شود.

فریدمن در مصاحبه دیگری با سایت "مدیا لاین" گفت: امارات با اسرائیل در این منطقه شراکت دارد. اسرائیل توانایی‌های اطلاعاتی و دفاعی دارد و شریک بزرگ آمریکاست. 

فریدمن گفت: این معامله بزرگی است، اسرائیل برنامه معافیت از ویزا با یک کشور عربی دارد. اقدامات بیشتری طی چند سال آتی می‌توانیم انجام دهیم. مشکل بزرگتری درباره بستن مرزهایمان برای حفاظت از مردم در برابر کرونا داریم.

فریدمن گفت: ما به برتری نظامی اسرائیل در منطقه پایبند هستیم حتی اگر اینچنین نباشیم باید این مسئله را محقق کنیم چراکه این همان قانون آمریکاست و یک روند ثابت پشت پرده نه با سیاستمداران بلکه با کارشناسان، خلبانان و کارشناسان نظامی است.

انتهای پیام