• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99080502592
  • منبع : نمایندگی همدان

امام جمعه سابق ملایر درگذشت/اعلام عزای عمومی در همدان

امام جمعه سابق ملایر درگذشت/اعلام عزای عمومی در همدان

ایسنا/همدان حضرت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان، از شاگردان مرحوم آخوند همدانی(رض) و یار صمیمی شهید محراب آیت‌الله مدنی(رض) و استاد اخلاق بسیاری از شهیدان و بزرگان دار فانی را وداع گفت.

آیت الله سیدرضا فاضلیان در سال ۱۳۶۱ با حکم امام خمینی(ره) به امامت جمعه ملایر منصوب شد و مدت ۳۴ سال این مسؤلیت را بر عهده داشت و در نهایت سال ۹۵ از این سمت کناره گیری کرد. او در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی در محله شالبافان شهر همدان دیده به جهان گشود و ظهر امروز -یکشنبه ۵ آبان ماه- پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۹۲ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان، مدیر حوزه علمیه استان و استاندار همدان

اِذَامَاتَ العَالِمَ ثَلَمَ ثُلْمَهً فِی الِاسلامِ لاَیَسُدّها شَیء
ارتحال عالم ربانی و پرهیزکار "حضرت آیت الله حاج سید رضا فاضلیان" موجب تأسف و تألم بسیار شد. فقدان این عالم گرانقدر که سالیان پربرکت عمر شریفشان در اکتساب علم و تقوا و ورع و خدمت به اسلام و انقلاب و حوزه‌های علمیه صرف شد، مصیبتی جبران ناپذیر است.

آیت الله حاج سید رضا فاضلیان که در راه کسب علم و فضلیت از محضر علما و اساتید بزرگی همچون حضرت آیت الله العظمی آخوند ملاعلی معصومی همدانی بهره‌مند شدند به سبب زندگی زاهدانه، بندگی خالصانه و نفس گرم خود همواره به عنوان اسوه پاکی و پارسایی مورد توجه و رجوع طلاب و روحانیون، جوانان و اقشار مختلف مردم مشتاق پاکی و معنویت بودند.

این عالم مجاهد در دوران ستم شاهی به سبب مبارزه با رژیم منحوس پهلوی بارها توسط ساواک دستگیر و به زندان افتادند و پس از آن در دوران دفاع مقدس همواره با حضور در جبهه های حق علیه باطل موجب دلگرمی رزمندگان بودند و با بسیار از شهدای گرانقدر عقد اخوت بستند.

بیش از سه دهه حضور حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان در کسوت امامت جمعه منشا خیرات و برکات و وحدت برای مردم مؤمن و خداجوی استان به ویژه مردم شریف همدان و ملایر بود.

ضمن تسلیت این ضایعه دردناک به آستان مقدس حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری، فرزند بزرگوار و بیت مکرم ، حوزه‌های علمیه، مردم شریف استان همدان به ویژه مردم مؤمن ملایر و عموم علاقمندان به ایشان، علو درجات و رحمت و مغفرت واسعه الهی را برای آن فقید سعید از درگاه خداوند سبحان مسئلت کرده، سه شنبه ۶ آبان ماه را در راستای تجلیل و تکریم آن عالم گرانقدر در استان همدان عزای عمومی اعلام می کنیم.

ایسنا در نهایت تاثر و تأسف رحلت عالم ملکوتی حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان این سالک الی الله و از علمای استان را خدمت تمام مردم استان همدان دوستداران آن بزرگوار تسلیت عرض می کند.

انتهای پیام