• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۳
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99080502630
  • خبرنگار : 50107

رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد خبر داد

آغاز برداشت چغندرقند از سطح ۹۲۰ هکتار اراضی شهرستان مشهد

آغاز برداشت چغندرقند از سطح ۹۲۰ هکتار اراضی شهرستان مشهد

ایسنا/خراسان رضوی رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: برداشت چغندرقند از سطح ۹۲۰ هکتار آغاز شد.

محمود عبدالهی با اشاره به اولویت کشت در محصولات استراتژیکی همچون چغندرقند، اظهار کرد: تولید محصولات استراتژیک تأثیر بسیار مهمی در امنیت غذایی کشور دارد و به همین منظور برنامه اغلب کشورها ابتدا تولید کافی این قبیل محصولات در داخل و پس از آن تولید محصولات دیگر است.

وی افزود: واردات محصولات استراتژیک علاوه بر اینکه باعث خروج ارز از کشور آن هم در شرایط بسیار سخت تحریم می‌شود، در زمینه اشتغالزایی نیز مشکلاتی را به وجود می‌آورد، بنابراین باید ضعف در تولید محصولات استراتژیک را تا حد امکان کاهش دهیم.

رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد با اشاره به سطح زیرکشت ۹۲۰ هکتاری در سال جاری و افزایش  ۱۰۰ هکتار در مقایسه با سال گذشته عنوان کرد: با توجه به میانگین برداشت حدود ۴۵ تن از هر هکتار چغندرقند، پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 45 هزار تن محصول چغندرقند بهاره نیز در شهرستان تولید شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد، عبدالهی بیان کرد: بیشتر چغندرقند برداشت شده در این شهرستان به کارخانه قند شیرین تحویل داده شده و درصد اندکی از این محصول به کارخانه‌های قند شهرستان‌های شیروان و تربت حیدریه ارسال می‌شود.

انتهای پیام