• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۴
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99080502694
  • خبرنگار : 90047

جبران عقب ماندگی برنامه‌های تکواندو ناشنوایان با برگزاری مسابقات مجازی

جبران عقب ماندگی برنامه‌های تکواندو ناشنوایان با برگزاری مسابقات مجازی

رییس انجمن تکواندو ناشنوایان گفت: با برگزاری مسابقات مجازی در رشته‌های پومسه و گیورگی تا پایان سال سعی داریم برنامه‌های عقب افتاده تکواندو ناشنوایان را جبران و آن‌ها را برای المپیک برزیل آماده کنیم‌.

غلامرضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اولین دوره مسابقات مجازی تکواندوکاران ناشنوا در رشته پومسه با حضور ۲۱ ورزشکار از ۱۰ استان با هدف حفظ آمادگی ورزشکاران تیم ملی و ایجاد انگیزه برای آن‌ها و شناسایی استعدادهای جدید برگزار شد که با وجود تعطیلی اردوها به مدت یکسال شرایط تکواندوکاران از نظر رکوردی راضی کننده بود و استعدادهای خوبی در رده سنی زیر ۱۶ سال شناسایی شد.

او گفت: با وجود این که برای برگزاری اولین دوره مسابقات مجازی پومسه فراخوان داده بودیم اما استقبال خوبی را از سوی استان‌ها برای شرکت در این مسابقات شاهد نبودیم، تصور ما بر این بود که حداقل ۴۰ تا ۵۰ ورزشکار از ۲۲ استان در این مسابقه حضور داشته باشند که متاسفانه استقبال آن طور که انتظار داشتیم، نبود.

وی همچنین از برگزاری اولین دوره مسابقات مجازی در رشته گیورگی در اواخر آبان خبر داد و افزود: با توجه به این که انجمن های این دو رشته در استانها فعال شده است، من یقین دارم در  مسابقات مجازی گیورگی نفرات شرکت کننده چشمگیر و مسابقات خوبی را شاهد خواهیم بود.

رییس انجمن تکواندو ناشنوایان خاطرنشان کرد: چون هنوز زمان برگزاری اردوی تیم های ملی تکواندو به خاطر شرایط بیماری کرونا مشخص نیست، سعی داریم تا پایان سال مسابقات مجازی را به طور مرتب در این دو رشته برگزار کنیم تا ضمن حفظ آمادگی ورزشکاران تیم ملی، استعدادهای جدیدی را نیز شناسایی کنیم تا تیم ملی قوی را برای المپیک ناشنوایان آماده کنیم.

وی تصریح کرد: در سال جاری دو تورنمنت مسابقات آسیایی بحرین در خرداد و قهرمانی جهان یونان در آبان را از دست دادیم و این مساله سبب شد تا تکواندوکاران ناشنوا انگیزه ای برای ادامه فعالیت نداشته باشند، به همین خاطر با برگزاری مسابقات مجازی سعی داریم در ورزشکاران ایجاد انگیزه کنیم تا در شرایط بهتری خود را برای مسابقات آینده آماده کنند.

عزیزی در پایان درباره وضعیت تیم ملی تکواندو ناشنوایان از زمان تعطیلی اردوها، گفت: با توجه به شرایط کرونا و پیگیری تمرینات از طریق فضای مجازی، وضعیت رکورد تکواندوکاران راضی کننده است و کمتر دچار افت شده اند. امیدوارم همین روند با برگزاری مسابقات مجازی تا پایان سال تداوم داشته باشد.

انتهای پیام