• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۳
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99080603128
  • منبع : نمایندگی سمنان

سمنانی‌ها روزانه 20تومان و بیارجمندی‌ها 2برابر میانگین استان صدقه می‌دهند

سمنانی‌ها روزانه 20تومان و بیارجمندی‌ها 2برابر میانگین استان صدقه می‌دهند

ایسنا/سمنان معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان ضمن از تقدیر از مشارکت مردم استان سمنان در پرداخت صدقه، گفت: هر شهروند سمنانی به طور متوسط روزانه ۲۰ تومان و ماهانه نزدیک به ۶۰۰ تومان صدقه در 6‌ماهه نخست امسال صدقه پرداخت کرده است.

حسن ویلان معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان 6 آبان ماه با اشاره به اینکه روش‌های سنتی پرداخت صدقه علاوه بر هزینه‌های جمع‌آوری و توزیع وجوهات نقدی مردم، منجر به تأخیر در رساندن کمک‌ها به نیازمندان و افراد تحت حمایت می‌شود اظهار کرد: پرداخت صدقه از طریق روش‌های نوین کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت در کمک‌رسانی به افراد نیازمند را به همراه دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم استان سمنان درشش‌ماهه نخست سال جاری دو میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که از این مجموع ۳۰ میلیون تومان از طریق کد دستوری با تلفن همراه و در بستر الکترونیکی بوده است.

ویلان، با بیان  بیش از ۷۷ هزار و ۵۶۳ صندوق کوچک فعال خانگی، سه هزار و ۸۷ صندوق بزرگ در معابر و یک هزار و ۹۰۲ صندوق کوچک صدقات در ادارات سطح استان سمنان مستقر است،افزود: صدقه‌های جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌های تأمین جهیزیه، هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، مسکن، درمان و پرداخت تسهیلات به افراد تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان هزینه می‌شود.

وی با تأکید بر پیشرفت‌های فناوری بر بستر پرداخت صدقه به روش‌های نوین افزود: پرداخت صدقه به روش الکترونیکی کاهش هزینه‌های جمع‌آوری صدقه از صندوق‌های صدقه، افزایش سرعت در پرداخت و اطمینان را به همراه دارد و از طرفی با توجه به شیوع کرونا،ضروری است بر روش‌های نوین تکیه کرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: بیارجمند با سرانه صدقات پرداختی روزانه هر نفر ۴۲ تومان نسبت به جمعیت و شهرستان آرادان با ۳۵ و دامغان با پرداخت روزانه ۳۲ تومان بیشترین صدقات را داده‌اند.

مردم استان سمنان می‌توانند وجوه نقدی خود را با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت #۰۲۳*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات پرداخت کنند.

انتهای پیام