• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99080603566
  • منبع : نمایندگی گیلان

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خبر داد

ایجاد ۷۰ هزار شغل در گیلان

ایجاد ۷۰ هزار شغل در گیلان

ایسنا/گیلان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، با بیان اینکه برنامه ستاد برای امسال ایجاد ۳۰۰ هزار شغل بوده است، گفت: با امضای تفاهم نامه در گیلان نیز ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود.

محمد مخبر در حاشیه بازدید از کارخانه افشره گلدشت رحیم آباد در شهرستان رودسر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه برنامه ستاد برای امسال ایجاد ۳۰۰ هزار شغل بوده است، اظهار کرد: از این میزان ۲۰۰ هزار شغل در بنیاد برکت و ۱۰۰ هزار شغل در قسمت های دیگر از جمله دانش بنیان ایجاد شده که تاکنون از برنامه پیش بینی شده جلو هستیم.

وی از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کشور خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان کشور پرداخت شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به اینکه تسهیلات اعطایی برای بنگاه های خرد، کوچک و متوسط پیش بینی شده و کارهای خوبی در این زمینه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در این راستا در استان گیلان طی سال های گذشته بیش از ۶۰۰۰ شغل ایجاد شد.

مخبر، همچنین از امضای تفاهم نامه دو ساله با ۱۰ هزار طرح و ۲۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: با این توافقنامه زمینه اشتغال ۶۰ هزار نفر در گیلان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه مجموع اشتغال ایجاد شده تفاهم نامه امروز و اقدامات گذشته در استان به ۷۰ هزار شغل خواهد رسید، گفت: به طور کلی محور اصلی کارهای ستاد در بحث اشتغال به ویژه اشتغال خرد، کوچک و متوسط است.

انتهای پیام