• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۱
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 99080603577
  • خبرنگار : 71432

اجباری شدن ماسک در روسیه و تشدید محدودیت‌های کرونایی

اجباری شدن ماسک در روسیه و تشدید محدودیت‌های کرونایی

مقامات روسیه به منظور مهار شیوع کروناویروس تصمیم گرفتند تا استفاده از ماسک را مجدد اجباری کرده و زندگی شبانه شهری را محدود کنند.

به گزارش ایسنا، مقامات روسیه اعلام کردند: با توجه به ثبت رکورد مبتلایان در موج دوم شیوع بیماری کووید-۱۹ از روز چهارشنبه استفاده از ماسک در سراسر کشور اجباری می‌شود.

براساس این قانون مردم روسیه ملزم هستند در تمامی اماکن شلوغ از جمله وسایل حمل و نقل عمومی، تاکسی، پارکینگ خودرو و داخل آسانسور ماسک به صورت داشته باشند.

در فصل بهار مقامات روسیه استفاده از ماسک را در سراسر کشور اجباری کرده و محدودیت های دیگری را به منظور مهار بیماری اعمال کردند. در اواسط ماه جولای و با کاهش شدت شیوع بیماری این محدودیت ها در مسکو لغو شد اگرچه مقامات بهداشت و درمان به افراد در مورد استفاده از ماسک تاکید داشتند چرا که به پیشگیری از گسترش بیماری کمک می‌کند.

بر اساس محدودیت های جدید در روسیه، تمامی رستوران ها و دیگر مراکزی که تا ساعات پایانی روز فعالیت داشتند ملزم هستند در ساعات ۲۳ تا شش صبح فعالیت خود را تعطیل کنند.

به گزارش مسکوتایمز، اعمال محدودیت های جدید پس از آن مطرح شد که گزارش هایی از کمبود شدید تخت بیمارستانی، دارو و نیروی انسانی در سراسر روسیه و در بحبوحه موج دوم همه گیری کووید-۱۹ منتشر شده است.

انتهای پیام