• شنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99081006346
  • خبرنگار : 50311

مرکز رشد شهرستان کهگیلویه افتتاح خواهد شد

مرکز رشد شهرستان کهگیلویه افتتاح خواهد شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد به منظور حمایت از افراد حقیقی و حقوقی، موسسات کوچک و متوسط در توسعه کارآفرینی، مرکز رشد شهرستان کهگیلویه وابسته به پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

مرکز رشد کهگیلویه کمک می کند تا کارآفرین بتواند با دریافت حمایت های ویژه، دستاوردهای تحقیقاتی، ایده های نوین، یافته های علمی خود را به کسب و کار تجاری تبدیل کند.
در این مرکز، افراد حقیقی و حقوقی صاحب ایده و طرح های نوآور و فناور می توانند مستقر شده و علاوه بر استفاده از امکانات و زیرساخت های موجود (کتابخانه، اینترنت، فضای کاری و امثالهم) از دیگر حمایت های مختلف مرکز از جمله ارائه تسهیلات مالیاتی، نظام وظیفه، گمرکی، بیمه ای و تسهیلات مالی نیز برخوردار شوند.
مرکز رشد واحدهای فن آور شهرستان کهگیلویه، مرکزی چند منظوره است که تحت نظارت پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت طی ماه های گذشته فعالیت خود را به طور جدی شروع کرده است.
علاوه بر این می توان گفت هدف این مرکز ارائه خدمات پشتیبانی جهت ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینان و مالکین ایده های نو در زمینه های کسب و کار است که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف ( فناوری، کشاورزی، صنعتی، خدمات، گردشگری و امثالهم) منتهی به فن آوری شده اند و اهداف اقتصادی مبنی بر دانش و فن دارند.
به طور کلی مأموریت اصلی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان کهگیلویه، ایجاد فضای مناسب جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه و حمایت از توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان است.
این مرکز با ارایه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه کسب و کارها و حرفه های جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال صاحب ایده در حوزه فناوری های پیشرفته و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری پشتیبانی می کند.
رئوس اهدافی که مرکز رشد شهرستان کهگیلویه با حمایت پارک علم و فناوری استان  برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کرده و تلاش می کند به شرح زیر است:
۱-  بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی
۳- ایجاد زمینه کارآفرینی، حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقیق جوان
۳- کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری
۴- ایجاد فضای فیزیکی لازم جهت گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش محور و فناور فعال در زمینه های فناوری
۵- بسترسازی به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب جهت جذب کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی در زمینه های فناوری
۶- تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه در بازار
تاکنون قریب به ۱۵ گروه فناور جهت استقرار در مرکز رشد کهگیلویه درخواست خود را ثبت کردند که تعدادی از آنها مورد بررسی هیئت داوران مربوطه قرار گرفت.
لازم به ذکر است مرکز رشد واحد های فناور شهرستان کهگیلویه آماده همکاری با آن دسته از مالکین ایده ها و کسب و کارهای نوآورانه و همه ی افراد و گروه های حقیقی و حقوقی است که برای پیاده سازی و اجرای ایده های خود با مشکل مواجه هستند.
به گزارش ایسنا، این مرکز تا زمان تجاری سازی و تولید محصولات قابل توزیع با ارائه تسهیلات پیش گفته از صاحبان ایده ها ی نو حمایت خواهد کرد. لذا مخاطبین گرامی در شهرستان کهگیلویه برای استقرار در مرکز رشد شهرستان می توانید به آدرس www.mrk.kbstp.ir مراجعه و درخواست خود مبنی بر استقرار در مرکز را ثبت کنند و یا به آدرس دفتر این مرکز واقع در دهدشت، فلکه ی شهید شیرودی، ۱۸۰ دستگاه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت مراجعه کنند.
انتهای پیام