• پنجشنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99081509577
  • خبرنگار : 50177

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان:

دخل و تصرف غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه‌ها ممنوع است

دخل و تصرف غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه‌ها ممنوع است

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: هرگونه دخل و تصرف غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه‌ها ممنوع است.

مهندس داریوش حسن نژاد امروز ۱۵ آبان ماه با اشاره به رویکرد جدید شرکت در زمینه شفافیت در فعالیت‌ها و صیانت از انفال، اظهار کرد: بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی، تمامی بستر رودخانه‌ها و منابع آبی در اختیار حکومت اسلامی بوده و انفال محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: در قانون توزیع عادلانه آب در ماده ۱ ضمن تصریح بر اصل ۴۵ قانون اساسی و همچنین ماده ۲ قانون، تعیین و نگهداری از بستر منابع آبی، صیانت و تولیت آن بر عهده شرکت آب منطقه‌ای بوده که بر همین اساس و در اجرای قانون، آزادسازی منابع آبی ازجمله حد بستر و حریم رودخانه‌ها در حال انجام است.  

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان افزود: در اجرای مقررات و قوانین حاکم از هرگونه دخل و تصرفات غیرقانونی جلوگیری می‌شود که این امر مهم در کلیه اموال غیرمنقول دولتی مستلزم اقدامات ثبتی از جمله جانمایی املاک دولتی و کاداستر و اخذ اسناد مالکیت با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک میسر خواهد شد.  

حسن نژاد اضافه کرد: از رودخانه‌های استان به صورت اطلاعات نقشهای تاکنون ۳۳۰کیلومتر به مساحت حدود ۴۵۶۳هکتار به اداره کل ثبت اسناد و املاک جهت جانمایی ارسال شده است که بر اساس تفاهم نامه مشترک این محدوده نهایی و تثبت شدهاند و انتظار می‌رود اقدامات لازم جهت صدور سند مالکیت انجام گیرد.

انتهای پیام