• پنجشنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99081509640
  • خبرنگار : 50028

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

بهره‌گیری از قابلیت تمام اقشار و گروه‌ها با خط‌مشی اعتدالی

بهره‌گیری از قابلیت تمام اقشار و گروه‌ها با خط‌مشی اعتدالی

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی، بهره گیری از قابلیت همه اقشار و گروه‌ها را در اولویت کاری خود برشمرد و گفت: با توجه به نگاه شخصی و تأکید رئیس جمهور باید در انجام همه امور، مشی اعتدالی داشته باشیم و با بهره‌گیری از شیوه‌ای معتدل به مردم خدمت کنیم.

حمید ملانوری شمسی، امروز پنج شنبه ۱۵ آبان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، با بیان اینکه خراسان جنوبی به لحاظ وسعت، سومین استان پهناور کشور است و به همین اندازه هم می‌تواند محل کار و خدمت باشد، اظهار کرد: اگر چه جمعیت استان اندک بوده، اما زمینه و فرصت برای کار بسیار زیاد است.

به گزارش ایسنا، وی خراسان جنوبی را استانی غنی از ظرفیت‌های منحصر به فرد و بکر نام برد و تصریح کرد: با وجود این که بخش‌هایی از استان، عنوان محرومیت را بر خود دارند، اما در این منطقه، منابعی داریم که اگر تلاش کنیم از آنها استفاده کنیم، می‌توانیم در راستای توسعه خراسان‌جنوبی قدم برداریم.

ملانوری شمسی به تشریح پتانسیل‌های استان پرداخت و ادامه داد: نیروی انسانی متخصص و متعهد از بزرگترین منابع توسعه است و خوشبختانه خراسان جنوبی به لحاظ داشتن شخصیت‌های برجسته در زمینه‌های علمی، دینی، مذهبی، فرهنگی، مدیریت و اجرا زبانزد و صاحب نام است.

وی بیان کرد: معادن و ذخایر معدنی نیز از دیگر فرصت‌ها برای توسعه به شمار می‌روند و خراسان جنوبی نیز  به جهت وجود ذخایر مس، طلا، کرومیت، ذغالسنگ و... به بهشت معادن مشهور است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: توسعه صنایع فرآوری و ایجاد ارزش افزوده در این زمینه می‌تواند به تولید سرمایه و افزایش اشتغال بینجامد.

ملانوری شمسی به تولیدات محصولات کشاورزی استان نیز اشاره کرد و گفت: جایگاه خراسان جنوبی در تولید زرشک، عناب، زعفران، گندم و جو بسیار ارزشمند است و با توجه به کم آب بودن استان، عملیاتی کردن طرح‌های جایگزین همچون کشت‌های گلخانه‌ای در برنامه قرار دارد.

وی از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری استان نیز به عنوان فرصت‌هایی برای توسعه یاد کرد که باید در گردشگری سلامت علمی، تاریخی و... مورد توجه قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بزرگترین مرز مشترک کشور با افغانستان، وجود چهار بازارچه مرزی و همسایگی با پنج استان، ظرفیت‌های بسیار خوبی برای تجارت و بازرگانی است.

وی از شناخت خود از استان خراسان جنوبی گفت و یادآور شد: مطالعات مرتبط، مسئولیت اخیر در وزارت کشور و استفاده از تجربیات آقای معتمدیان سبب آشنایی بیشتر با این استان و ظرفیت‌های خوب آن شد و معتقدم با بهره برداری از این ظرفیت‌ها می‌توان به توسعه دست یافت.

ملانوری، بهره گیری از قابلیت همه اقشار و گروه‌ها را در اولویت کاری خود برشمرد و گفت: با توجه به نگاه شخصی و تأکید رئیس جمهور باید در انجام همه امور، مشی اعتدالی داشته باشیم و با بهره‌گیری از شیوه‌ای معتدل به مردم خدمت کنیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان، خاطرنشان کرد: با توجه به این که در سال پایانی عمر دولت قرار داریم، طبیعی است که اقدامات گذشته را با همان انگیزه و البته با سرعت بیشتری پیش می‌بریم.

ملانوری گفت: هواپیمای توسعه استان همچنان در حال حرکت است، فقط خلبان آن عوض شده و قرار نیست با این تغییر و جابه جایی، کارها بخوابد.

وی تصریح کرد: با همه توان و نیرو و با همکاری دستگاه‌ها و عنایت دولت، اقدامات استاندار پیشین را ادامه خواهیم داد تا مردم از آن منتفع شوند.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه با این نگاه که تنها ۷ الی ۸ ماه استاندار باشم به خراسان جنوبی نیامده‌ام، یادآور شد: اگر چه مقدرات را نمی‌توان پیش بینی کرد، اما با نگاهی بلند مدت کارها را پیش خواهیم برد.

ملانوری از برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود و ریل گذاری امور برای آینده استان گفت و ادامه داد: آن چه در انجام همه فعالیت‌ها مدنظر قرار دارد، این است که تمامی کارها باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی افزود: بنا به توصیه مقام معظم رهبری، بدون توجه به فرهنگ منطقه، نمی‌توان کاری انجام داد، چرا که فرهنگ هر جامعه، پایه و اساس آن است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد: در سایه همدلی و تعامل و همفکری می‌توانیم توسعه همه جانبه و پایداری را برای استان رقم بزنیم.

ملانوری یادآور شد: با توجه به شرایط کرونایی موجود و مسائل و مشکلات ناشی از آن، صلاح ندیدم که منتظر برگزاری مراسم معارفه رسمی بمانم لذا کارم را از روز گذشته در استان آغاز کردم.

انتهای پیام