• یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۵
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99081811320
  • منبع : بوشهر

آغاز طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی در بوشهر

آغاز طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی در بوشهر

ایسنا/بوشهر رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: طرح ترخیص موتورسیکلت های توقیفی از ۱۷ آبان ماه سال جاری به مدت دوماه اجرا خواهد شد.

سرهنگ قدرت اله کشکولی با اعلام این خبر گفت: به منظور جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی، صیانت از آن و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان، طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت های توقیفی از تاریخ ۱۷ آبان ۹۹ به مدت دو ماه در استان به مرحله اجرا گذاشته می شود.

وی افزود: مالکان و صاحبان قانونی موتور سیکلت هایی که تا قبل از ۲۹ اسفند ۹۸ توقیف و در پارکینگ نگهداری می شوند، می توانند با همراه داشتن مدارک هویتی و مالکیتی به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: به منظور مساعدت به مالکین و صاحبان قانونی در فرایند ترخیص، در صورت نداشتن بیمه نامه شخص ثالث، گواهینامه رانندگی مجاز و نداشتن پلاک، با اخذ تعهد و پرداخت جریمه های رانندگی، هزینه انتقال و پارکینگ برابر تعرفه های مصوب، موتورسیکلت تحویل مالک یا صاحب قانونی می گردد.

سرهنگ کشکولی بیان کرد: ارائه سند مالکیت (برگ‌ سبز)، کارت شناسایی موتورسیکلت و سند کارخانه سازنده در خصوص موتورسیکلت های فاقد پلاک الزامی است و امکان پرداخت خلافی به شکل تقسیطی وجود دارد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: موتورسیکلت های با حجم موتور بیش از ۲۵۰ سی سی از این خدمات مستثنی بوده و موتورسیکلت هایی که هیچگونه سابقه‌ای در سامانه شماره گذاری یا پارکینگ ندارند نیز مشمول این طرح نمی شوند و باید به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر با بیان اینکه بر اساس قانون سن تردد موتورسیکلت هشت سال می باشد خاطرنشان کرد: چنانچه صحت و سلامت ظاهری و فنی موتورسیکلت توسط کارشناس راهنمایی و رانندگی تایید شود و یا دارای برگ معاینه فنی معتبر باشد نسبت به ترخیص آنها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام