• یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99081811486
  • خبرنگار : 50029

استاندار فارس:

شستا در فارس سرمایه‌گذاری می‌کند

شستا در فارس سرمایه‌گذاری می‌کند

ایسنا/فارس استاندار فارس از سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومانی شستا در حوزه صنایع استان خبر داد و گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با بیش از ۱۷۸ شرکت و ۹ هلدینگ سرمایه‌ عظیمی برای کشور است.

عنایت‌الله رحیمی در نشستی با مدیر عامل شستا، نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان واحدهای زیر مجموعه شستا بیان کرد: مجموعه مدیریت ارشد استان فارس همه امکانات و تلاش خود را برای شکوفایی هر چه بیشتر شستا در راستای توسعه کشور و همچنین تقویت ذی نفعان این مجموعه به کار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، رحیمی با اشاره به توافقات و مذاکرات ابتدایی خود با مدیرعامل شستا، رفع مشکلات واحدهای تابعه این مجموعه را به عنوان اولویتی جدی و مهم برشمرد.

استاندار فارس همچنین با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و کم نظیر استان فارس در حوزه‌های مختلف معدنی، صنعتی، پزشکی، کشاورزی، حمل و نقل و... ،عنوان کرد: انتظار داریم مجموعه ۹ هلدینگ شستا سرمایه گذاری‌های درخور توجه و دارای برگشت سرمایه مناسب در فارس را بر عهده گرفته و به سرانجام برسانند.

رحیمی با اشاره به ظرفیت‌ مناسب استان فارس در زمینه نفت و گاز، این پتانسیل را فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری و دارای ارزش افزوده درخور توجه دانست و عنوان کرد: استان فارس این آمادگی را دارد که تسهیلات لازم، زمین و حتی خوراک را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه فارس قطب پزشکی کشور و دارای صنعت گردشگری سلامت و توریسم درمانی است، از امکان سرمایه گذاری برای هلدینگ دارویی شستا در استان سخن گفت و خاطرنشان کرد: وجود شهرک دارویی و شهر سلامت نیز شرایط را برای واگذاری زمین در این حوزه فراهم کرده است.

توجه به صنعت سیمان در فارس به ویژه سیمان شیراز و خرامه از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد و گفت: بی تردید جا به جایی سیمان شیراز با همین ظرفیت اشتغال و همچنین سرمایه گذاری در سیمان خرامه کمک بزرگی به استان فارس خواهد کرد.

استاندار فارس به وجود پتانسیل‌های دیگری در حوزه صنایع عمومی استان از جمله کشاورزی و صنایع تبدیلی، به‌نژادی دام، دامپروری نوین و... نیز اشاره کرد و افزود: در صورت اقدام شستا برای سرمایه گذاری در این حوزه‌ها تسهیلات لازم از سوی مدیریت استان فراهم خواهد بود که ارزش افزوده مناسبی برای کشور به دنبال دارد.

رحیمی، استان فارس را میراث دار توانمندی در حوزه الکترونیک و آی تی از گذشته دانست و اظهار کرد: وجود دانشگاه‌ها و نخبگان این عرصه و همچنین شرکت‌های دانش بنیان متعدد در فارس نشان می‌دهد هلدینگ‌های شستا می‌توانند با سرمایه گذاری در این زمینه ارزش افزوده بالایی نصیب کشور کنند.

وی با بیان اینکه فارس از برترین‌های استان در حوزه انرژی‌های مختلف همچون نفت، گاز و برق است، یادآور شد: زمینه سرمایه گذاری در این حوزه نیز در استان فراهم است و دولت نیز خریدار تضمینی انرژی خواهد بود.

استاندار فارس حمل و نقل هوایی و ریلی را از دیگر زمینه‌های مناسب سرمایه گذاری برای شستا در فارس برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت حمل و نقل ریلی در فارس تاسیس شده و میزان زیادی بار در راه آهن فعلی و بخش هایی از راه آهن که در آینده احداث خواهد شد.

انتهای پیام