• شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۱
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99082415814
  • خبرنگار : 71516

اشتیه سفر پامپئو به شهرک‌های صهیونیستی در اراضی فلسطین را محکوم کرد

اشتیه سفر پامپئو به شهرک‌های صهیونیستی در اراضی فلسطین را محکوم کرد

نخست‌وزیر فلسطین سفر وزیر خارجه آمریکا به شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری را محکوم کرد و آن را نقض قوانین بین المللی خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین در صفحه فیسبوک و توییتر خود نوشت: ما از تصمیم مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا برای سفر به شهرک بساغوت در اراضی فلسطینی در شهر البیره که اشغالگران بر آن سلطه یافته‌اند، متأسفیم. این سفر مشروعیت بخشیدن به اشغالگری و ضربه زدن به مشروعیت بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل است و جهان باید آن را محکوم کنند.

پامپئو قصد دارد طی روزهای آتی وارد اراضی اشغالی شده و از بلندی‌های جولان سوریه که رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ اشغال کرده و از شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری دیدن کند.

قرار است پامپئو یک گشت میدانی در جولان داشته و پیش از آن از کارخانه شراب سازی بساغوت در نزدیکی شهر رام الله واقع در مرکز کرانه باختری دیدن کند.

به این ترتیب پامپئو اولین وزیر خارجه آمریکا خواهد بود که از جولان و شهرک‌های غیر قانونی رژیم صهیونیستی دیدن می‌کند.

این سفر  پامپئو در راستای سیاست‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انجام می‌شود که نوامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد، ایالات متحده دیگر شهرک‌ها را مغایر با قوانین بین المللی نمی‌داند.

اشتیه در دیدار با وزیر خارجه بلغارستان از اشغالگران و اقدامات غیرقانونی آن‌ها انتقاد و تأکید کرد: اسرائیل سرزمین ما را اشغال و حقوق بشر و قوانین بین المللی را نقض می‌کند.

وی از جامعه جهانی خواست از راهکار تشکیل دو کشور و قطعنامه‌های بین المللی حمایت کند و به رژیم صهیونیستی اجازه ادامه اقداماتش را ندهد.

انتهای پیام