• شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99082416432
  • خبرنگار : 50404

مدیر ساماندهی شبکه یکپارچه خدمات شهرداری مشهد خبر داد

برگزاری مسابقه صدای کتاب و شهروند کتابخوان به مناسبت هفته کتاب

 برگزاری مسابقه صدای کتاب و شهروند کتابخوان به مناسبت هفته کتاب

ایسنا/خراسان رضوی مدیر ساماندهی شبکه یکپارچه خدمات و کسب و کارهای شهری شهرداری مشهد گفت: به مناسبت هفته کتاب طرح‌های مسابقه صدای کتاب‌ و شهروند کتاب‌خوان در سطح استان برگزار می‌شود.

محمد عین‌القضات در نشست خبری هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: با همکاری ایجاد شده بین سه حوزه مرتبط با فرهنگ در شهرداری و اداره کل کتابخانه‌های عمومی اتفاقات خوبی در حال انجام است‌. الحمدالله در سال اخیر تفاهم‌نامه‌ای در جهت تغییر رویکرد در ارتباطات اداره کل کتابخانه‌ها منعقد شد.

وی با اعلام برنامه‌های هفته کتاب در خصوص مسابقه صدای کتاب بیان کرد: در مسابقه صدای کتاب، شهروندان می‌توانند با استفاده از سرویس چشمه شهر و از طریق اپلیکیشن شهر من کتاب منتخب خود را در حد سه دقیقه بخوانند و صدای خود را به همراه عکس کتاب برای ما ارسال کنند که جوایزی را برای نفرات برگزیده در نظر گرفته‌ایم. به ترتیب برای نفرات اول تا سوم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یک میلیون تومان و ۵۰۰ هزار تومان اهدا خواهد شد و به تمام افراد شرکت‌کننده ۱۰ هزار تومان هدیه اعتبار خرید از خدمات باشگاه شهروندی اهدا خواهد شد.

مدیر ساماندهی شبکه یکپارچه خدمات و کسب و کارهای شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: طرح دومی که در هفته کتاب شکل خواهد گرفت و شروع آن از امروز رقم خورد طرح شهروند کتابخوان است. این طرح با سه عنوان کتاب من و کتاب، یک لقمه حلال و یادم تو را فراموش شروع شده است که فایل این کتاب‌ها در بخش مسابقات اپلیکیشن شهر من به صورت کامل بارگزاری شده و شهروندان می‌توانند آن را دانلود و مطالعه کنند و به سوالات نیز پاسخ دهند.

وی خاطرنشان کرد: برای این مسابقه نیز جوایزی به ارزش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یک میلیون تومان و ۵۰۰ هزار تومان برای نفرات برتر اول تا سوم در نظر گرفته شده است. همچنین به نفرات چهارم تا دهم به قید قرعه جوایز ۱۰۰ هزار تومانی اهدا خواهد شد.

عین‌القضات عنوان کرد: اتفاق خوب دیگری که با تفاهم‌نامه‌ای با اداره کتابخانه‌ها شکل گرفت و به مرحله اجرا خواهد رسید، اختصاص امتیاز به امانت گیرندگان کتاب است. وقتی یک شهروند به یک کتابخانه در سطح استان مراجعه کند به عنوان جایزه و تشکر از او یک امتیاز باشگاه شهروندی اهدا خواهد شد.

مدیر ساماندهی شبکه یکپارچه خدمات و کسب و کارهای شهری شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین اتفاق خوبی با تصویب کمیسیون سیاست‌گذاری در شهرداری مشهد افتاد و آن اتفاق این است که قبلا در باشگاه شهروندی شهرمن اعتبار ۱۰ هزار تومانی خرید کتاب را با ۱۰۰ امتیاز فعال می‌کردیم اما این اعتبار در هفته کتاب با ۲۰ امتیاز در دسترس خواهد بود.

وی بیان کرد: اعتبار خرید کتاب الکترونیک از اپلیکیشن تئاتر شهر را با امتیاز ۴۴ اهدا خواهیم کرد؛ در صورتی که این اعتبار پیش از این با ۲۲۰ امتیاز فعال می‌شد.

عین‌القضات اضافه کرد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مجموعه ما دو کتاب ارزشمند در حوزه اپلیکیشن‌های شهروندی را به تعداد ۱۰۰ جلد به اداره کل کتابخانه‌ها اهدا کرد که کتابخانه‌های ارزشمندی در حوزه فناوری‌های IT است.

مدیر ساماندهی شبکه یکپارچه خدمات و کسب و کارهای شهری شهرداری مشهد گفت: مباحث کتاب و کتابخوانی در هفته بسیج نیز ادامه خواهد داشت و در آن هفته نیز مسابقات کتابخوانی خواهیم داشت.

انتهای پیام