• دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰:۴۵
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 99082618185
  • خبرنگار : 50336

قاچاق چیان سیگار در قم محاکمه می شوند

قاچاق چیان سیگار در قم محاکمه می شوند

ایسنا/قم مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: به پرونده قاچاق ۳۴ هزار و ۹۴۰ نخ سیگار در قم رسیدگی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل تعزیرات حکومتی قم، مهدی ریاضی در این زمینه افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان قم در حین کنترل خودروهای عبوری مستقر در محورهای مواصلاتی قم - تهران به یک دستگاه خودروی تاکسی فولکس مظنون می‌شوند.

وی اضافه کرد: پس از توقیف و در بازرسی از خودرو مذکور تعداد ۳۴ هزار و ۹۴۰ نخ سیگار قاچاق ناپولی و ۱۲۰ عدد ادکلن قاچاق ساخت کشور فرانسه به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۶۷۵ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۸۵۷ ریال کشف و مراتب در گزارشی برای سیر مراحل رسیدگی به این اداره کل ارسال شد.

وی ادامه داد: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم پس از احضار متهم و استماع اظهارات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، به دلیل عجز نامبرده از ارائه مدارک مثبت پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانست.

ریاضی خاطرنشان کرد: این شعبه متهم را علاوه بر ضبط کالای دخانی قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو حامل، جمعا به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

آماری در خصوص میزان کشفیات سیگار قاچاق در قم در دسترس نیست اما گزارش ها حاکی است در ۶ ماه نخست امسال، چهار هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان قم کشف شد که این مقدار کشفیات نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش نشان می دهد.

انتهای پیام