• سه‌شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۱
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99082718969
  • خبرنگار : 71234

حاجی میرزایی به سوالات نمایندگان در کمیسیون آموزش پاسخ داد

حاجی میرزایی به سوالات نمایندگان در کمیسیون آموزش پاسخ داد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان برگزار شد. کریمی نماینده اراک درخصوص علت به کارگیری افراد بازنشسته و فاقد صلاحیت در سمت های مختلف در ستاد اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های تابعه سوالی را مطرح کرد که به گفته او باعث بروز مشکلات بسیاری برای فرهنگیان شده است. این نماینده از پاسخ های وزیر قانع شد مشروط به این که جلسات هماهنگی برای رفع ایرادات تشکیل شد.

وی افزود: سنگدوینی نماینده گرگان سوالی درباره  محرومیت آموزشی استان گرگان و وضعیت نگران کننده در قیاس با سایر مناطق کشور مطرح کرد. قرار شد ظرف 3 هفته آینده هیاتی از وزارتخانه آموزش و پرورش بازدید میدانی از این مناطق داشته باشند. همچنین میرمحمدی نماینده میبد سوالی درباره علت واگذاری مدارس در حال تخریب  در برخی مناطق به خصوص روستاها به دستگاههایی اجرایی در ازای تعمیر و نگهداری آنها  را از وزیر  آموزش و پرورش پرسید و در پاسخ وزیر وعده پیگیری داد.

به گفته فلاحی، بشیری نماینده پاکدشت درباره علت عدم تکمیل مدارس نیمه تمام حوزه انتخابیه اش سوالی را مطرح کرد و از پاسخ های وزیر قانع شد. پژمانفر نماینده مشهد نیز درباره علت حذف امور تربیتی از تشکیلات اداره آموزش و پرورش را پرسید و از پاسخ ها قانع نشد. در نهایت قرر شد نشست مشترکی برای بررسی ابعاد این موضوع با مسئولان وزارت آموزش و پرورش برگزار شود.نخعی نماینده نهبندان نیز پرسشی در خصوص مأمور شدن برخی افراد مطرح کرد که این نماینده نیز قانع شد.

انتهای پیام