• چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99082819752
  • خبرنگار : 30054

ساخت تجهیزات طرح کهاب با تکیه بر دانش داخلی

ساخت تجهیزات طرح کهاب با تکیه بر دانش داخلی

کهاب طرحی زیست محیطی است که بخارهای بنزین را جمع آوری و به بنزین تبدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام پایش تجارت صنعت آسمان، مدیرکل حفاظت محیط زیست عنوان کرد: طرح کهاب برای صرفه جویی اقتصادی و مصرف سوخت با اهداف زیست محیطی در مجاری عرضه مواد سوختی (انبار ذخیره، جایگاه ها و...) پایه گذاری شده است.

شرکت دانش بنیان پایش تجارت صنعت آسمان با نام تجاری PTS  با بهره گیری از پرسنل فنی و مهندسین متخصص، توانایی ایجاد طراحی و ساخت دستگاه بازیافت بخار بنزین به روش تبریدی را دارا می‌باشد.

این شرکت متشکل از واحدهای ساخت، کنترل کیفیت، بازرگانی، نصب و پیمانکاران فرعی حدود ۵۰ نیروی انسانی را مشغول به کار در اجرا و ساخت دستگاه مذکور نموده و هر ماه تعداد ۳۰ دستگاه  بازیافت بخار بنزین را ساخته و روانه بازار می‌کند.

آقای دکتر عسکری مدیرعامل شرکت PTS و همچنین طراح و سازنده گفت: این دستگاه شامل دو قسمت الکتریکال و مکانیکال می‌باشد که این نوع طراحی باعث شده بخش الکتریکال خارج از ناحیه خطر نصب شود و نیازی به تجهیزات ضد انفجار و اشتعال نداشته باشد و هزینه های نگهداشت به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

از دیگر ویژگی‌های این دستگاه ظرفیت های مختلف (۴ نوع) است که با توجه به میزان مصرف روزانه هر جایگاه در اختیار جایگاه داران قرار می‌گیرد.

دستگاه بازیافت بخار PTS در هر بار تخلیه تانکر ۳۰هزار لیتری قابلیت استحصال ۴۰ لیتر بنزین با اکتان بالاتر از استاندارد را دارد و همچنین میزان VOC  آن مطابق با استانداردهای جهانی می‌باشد.

یکی از اهداف این طرح، تجهیز بیش از ۳۵۰۰ جایگاه سوخت کشور به دستگاه هایی می باشد که بتوانند در فرایند بارگیری نگهداری و فروش بنزین میزان ۵/۱ تا ۲ درصدی تبخیر بنزین که هم اکنون رخ می‌دهد را به صفر برسانند.

انتهای رپرتاژ آگهی