• چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۸
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99082819809
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تاکید کرد:

لزوم تحول‌آفرینی دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه‌های علمیه سیستان‌وبلوچستان

لزوم تحول‌آفرینی دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه‌های علمیه سیستان‌وبلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: دفتر تبلیغات اسلامی از اوایل انقلاب اسلامی تحول‌آفرین بوده و اکنون باید در استان خصوصاً در مدارس علمیه چنین نقشی ایفا کند.

آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان دردیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اقدامات صورت گرفته دفتر تبلیغات اسلامی در استان سیستان و بلوچستان را خوب و لازم و در عین حال ناکافی عنوان کرد و با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درزمینهٔ فرهنگ اظهار داشت: با توجه به حساسیت‌های موجود در منطقه نیازمند شکل‌گیری دفتر تبلیغات با همه ابعاد و برخوردار از افراد متخصص و آگاه در مرکز استان هستیم تا بتواند نقش مؤثر در بین شیعه و اهل سنت بالاخص مسائل مشترک ایفا کند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خواستار فعالیت جدی دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه‌های مختلف ازجمله دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه شد و ادامه داد: فعالیت در بین اهل سنت استان از دیگر عرصه‌های مهم است البته باید توجه داشت که تأکید رهبر معظم انقلاب و سیاست نظام جمهوری اسلامی تغییر مذهب نیست بلکه باید با برقراری ارتباط مؤثر و تبادل فرهنگی به دنبال تعامل و همکاری مشترک در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه، آسیب‌شناسی، ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جامعه و همکاری علمی و فرهنگی در زمینه‌های مختلف باشیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: هم در جلسه با مسئولان محترم حوزه های علمیه شیعه و علمای شاخص و مسئولان محترم حوزه های علمیه اهل سنت اهل سنت متذکر شده‌ام که فضای حوزه‌های علمیه شیعه و اهل سنت به‌روز و پاسخگوی نیازهای جامعه نیست و نیاز است تا شیعه و سنی در کنار هم در صدد به روزرسانی و تحول آفرینی در حوزه‌های علمیه باشند تا توانند نقش اصلی شان را در جامعه اسلامی به خوبی ایفا کنند.

آیت‌الله محامی خواستار تقویت ارتباط اساتید دفتر تبلیغات در مرکز کشور با اهل سنت منطقه شد و عنوان کرد: برکات این ارتباط شناخت بیشتر طرفین از همدیگر؛ اعتمادسازی در مسائل مذهبی؛ تبادل فرهنگی و کاستن از آسیب‌های جامعه و ممانعت از سوءتفاهم‌ها و قضاوت‌های نادرست است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و تقسیم کار برای رفع نیازهای جامعه به‌طور مشترک، عنوان داشت: برکات این اتحاد هم شامل نظام اسلامی و هم مردم خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ابراز داشت: باوجود تمام فعالیت‌های صورت گرفته اما دفتر تبلیغات در استان نمودی ندارد و برای اثرگذاری بیشتر یک ساختار چابک و باانگیزه موردنیاز است تا بتوان به اهداف ترسیم‌شده دست‌ یافت.

امام‌جمعه زاهدان با اشاره به ضرورت بررسی و تهیه فهرست از معضلات و مشکلات استان، اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی از اوایل انقلاب اسلامی تحول‌آفرین بوده و اکنون باید در استان خصوصاً در مدارس علمیه چنین نقشی ایفا کند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به بیان گزارشی از عملکرد این مجموعه در سیستان و بلوچستان پرداخت و عنوان کرد: در قالب 18 سرفصل رسیدگی به امور شیعیان و اهل سنت را در دستور کار داریم..
حجت‌الاسلام‌والمسلمین روستا آزاد افزود: در استان سیستان‌وبلوچستان به دنبال همکاری در زمینه‌های مشترک بین شیعه و اهل سنت هستیم.

انتهای پیام