• پنجشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۳
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99082920278
  • خبرنگار : 50404

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی: 

کتاب‌خوانی راه رسیدن به رشد و تعالی است

کتاب‌خوانی راه رسیدن به رشد و تعالی است

ایسنا/خراسان رضوی معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی گفت: کتاب‌خوانی راه رسیدن به رشد و تعالی است که باید حتی از مقاطع پیش دبستانی و دبستان اتفاق بیفتد.

دکتر حمیدرضا طاهری طی بازدید از انتشارات شماره دو جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایسنا به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: به یاد دارم که در زمان قدیم هر تشویقی که قرار بود اتفاق بیفتد با اهداء بُن‌های کتاب بود و خیلی از بُن‌ها استفاده می‌کردیم. کتاب‌ها هم واقعا مانند اکنون خیلی‌گران قیمت نبود، اما با همه‌ی این تفاسیر انتشارات جهاد دانشگاهی همیشه دارای کتاب‌های مناسبی برای دانشجویان بود، چون هدفش ترویج کتاب و کتاب‌خوانی بود.

وی افزود: دغدغه ما بحث فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است. با توجه به افرایش سرعت بی‌رویه تکنولوژی و اینکه افراد می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از شبکه‌های مجازی دریافت کنند، شاید کمتر به سمت کتاب و کتاب‌خوانی می‌روند.

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی تصریح کرد: یکی از استراتژی‌ها در کلاس‌های دانشگاه این است که با تحقیق و استفاده از منابع مختلف، البته با ذکر منابع بتوانیم افراد را به سمت کتاب و کتاب‌خوانی سوق دهیم، فرهنگ کتاب‌خوانی در حوزه معاونت فرهنگی به عنوان یک دغدغه است.

طاهری خاطرنشان کرد: پای ثابت همه کانون‌های دانشگاه ما مسابقه کتاب و کتاب‌خوانی است که این موضوع در جهت ترویج کتاب و کتاب‌خوانی است. بحث شیوه‌های مطالعه، داستان نویسی، نمایش نامه نویسی و مسائلی که بتواند افراد را با کتاب عجین کند نیز مورد توجه است و از دغدغه‌های ما است.

گفت‌وگوی کامل ایسنا با دکتر حمیدرضا طاهری، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی را در ویدئو زیر مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام