• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۷
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99090302474
  • خبرنگار : 50108

حیدری خبر داد

جمع‌آوری گسترده معتادان متجاهر در مشهد

جمع‌آوری گسترده معتادان متجاهر در مشهد

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طی روزهای آینده با همکاری دستگاه‌های مربوطه، جمع‌آوری گسترده‌ای از معتادان متجاهر، کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان صورت می‌گیرد تا در این سرمای سوزناک شاهد اتفاق‌های دردناک و تلفاتی در این زمینه نباشیم.

محمدرضا حیدری امروز در یکصد و سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، با اشاره به ارتحال حجت الاسلام و المسلمین راستگو اظهار کرد: ایشان همشهری و یک چهره مربی مذهبی مشهدی است که در خاطر نوجوانان و جوانان دهه شصت است. مرحوم راستگو جدا از نوگرایی که در دعوت دین و آموزه‌های دینی داشتند، جزو مبارزین قبل از انقلاب بودند.

وی درخصوص لایحه اصلاح بودجه 99، عنوان کرد: لایحه اصلاح بودجه 17 هزار و 600 میلیاردتومانی شهرداری مشهد برای سال 99 در حال حاضر در کمیسیون‌های مختلف شورا در حال بررسی است. گامی که شورا در این راستا برداشته، توسعه و عمران را برای مشهد الرضا به همراه خواهد داشت. این کار مسئولیت‌پذیری شورا در این شرایط را نشان می‌دهد. تحقق 17 هزار و 600 میلیاردتومان برای اهداف پیش‌بینی شده افتخاری بزرگ است. با این کار برنامه و پروژه‌های آغاز شده به سرانجام خواهد رسید و مردم از آن بهره‌مند خواهند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: این موفقیت متعلق به مردم است. برنده این میدان مردم هستند. تمام تلاش ما در شورای پنجم این است که امید و اعتمادسازی در این شرایط سخت تقویت شود. آنچه که شکل گرفته در شورا و شهرداری جز در راستای خدمت‌رسانی و تعهدی که ما به مردم داشتیم، نبوده است. شورا در این شرایط کرونا در کنار مردم است و بدون هیچ تعللی وظایف خود را انجام می‌دهد.

حیدری با بیان اینکه «شورای پنجم برآمده از رای مردم است»، خاطرنشان کرد: لذا حفظ شان، جایگاه و اعضای شورا نیز احترام به رای مردم است. خط مقدم این تکلیف به عهده شهرداری است. در کنار اقدامات ارزشمندی که مدیریت شهری درحال انجام است، وظیفه نظارتی شورا باقی است. شورا از ظرفیت‌های نظارتی خود استفاده خواهد کرد. تمکین به مصوبات شورای شهر که مراحل قانونی آن طی شده، برای مردم اعتمادآور است. مردم متوجه می‌شوند که رای آن‌ها اثربخش بوده است. این نگاه در انتخابات آینده تاثیرگذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: جلوه اثربخشی آن‌جاست که منتخبان خود در چهارچوب قانون به تکالیف خود عمل می‌کنند و دستگاه‌های اجرایی با آن‌ها همکاری می‌کنند. خوشبختانه رویکرد همدلی و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها اتفاق مبارکی است که در این شهر شکل گرفته است. بخشی از موفقیت‌هایی که در سطح شهر درحال شکل گرفتن است، محصول این همکاری است. تنها مرجعی که می‌تواند مصوبات شورا را متوقف کند، دیوان عدالت اداری است. امیدواریم این همکاری و رویکرد همچنان در باقی عمر شورای پنجم و مدیریت شهری ادامه داشته باشد. امیدوارم آثار و برکات این موضوع بتواند کام مردم را شیرین کند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تشریح کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا شاهد محدودیت‌های اعمال شده در بخش‌های مختلف هستیم. برابر گزارش‌های مسئولین و مشاهدات عینی ما، مردم علی‌رغم همه گرفتاری‌ها و محدودیت‌ها همکاری لازم را با محدودیت‌ها انجام داده‌اند. برای مدیران استان و کشور این تصمیم‌گیری، تصمیم‌ سختی بوده است. سلامتی همشهریان و خانواده آن‌ها در اولویت اول است. فرصت برای جبران عقب‌ماندگی‌های مالی و اقتصادی وجود دارد اما اگر سلامتی مردم تهدید شود، راهی برای جبران وجود ندارد. در این شرایط بخش بهداشت و درمان زیر بیشترین فشار قرار دارند. امیدوارم این همکاری مردم با قوانین اعمال شده، تدوام پیدا کند.

حیدری درخصوص جمع‌آوری افراد بی‌خانمان، گفت: یکی از موضوعاتی که در هفته‌های گذشته شهردار، شورا و شهرداران مناطق به آن اهتمام داشتند، مسئله افراد بی‌خانمان و معتادان متجاهر است که در فضای شهر پراکنده هستند. موضع شورا در این خصوص این است که ما در راستای تکالیف و وظایفی که داریم، ماموریت ما درحوزه تکدی‌گران و کارتن‌خواب‌هاست. واقعیت میدانی این را نشان می‌دهد که بسیاری از افراد بی‌خانمان در این تفسیر قرار نمی‌گیرند. این افراد برای رفتن به گرم‌خانه مقاومت می‌کنند. آنها معتادان متجاهری هستند که به دلیل وابستگی به مواد مخدر حاضر به آمدن به گرم‌خانه نیستند.

وی افزود: گرم‌خانه‌هایی که از سوی شورا تکلیف شده بود، یک به یک درحال ساخت و آماده‌ استفاده است. شرایط این گرم‌خانه‌ها در حال آماده سازی است. با همکاری شورا و نهادهای وابسته در این زمینه قرار بر این شد که طی روزهای آینده جمع‌آوری گسترده‌ای از معتادان متجاهر، کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان صورت بگیرد تا در این سرمای سوزناک شاهد اتفاق‌های دردناک و تلفات در این زمینه نباشیم. امیدوارم با تجمیع همکاری نهادهای دولتی و غیردولتی بتوانیم در این شرایط سخت این مشکل را از سطح شهر مشهد برطرف کنیم تا راه‌حل بهتر و ماندگارتر برای حل این مشکل اجتماعی پیدا کنیم.

همچنین در اولین دستور کار این جلسه از شورای اسلامی شهر مشهد مراسم تحلیف غلام‌حسین صاحبی عضو شورای اسلامی شهر مشهد  که به‌جای امیر شهلا به شورا آمده است، انجام شد.

نام‌گذاری بلواری به نام شهید رجب‌علی محمدزاده

همچنین در این جلسه مصوبه‌ای مبنی بر تغییر نام دو بلوار تصویب شد که براساس آن بلوار تازه‌تاسیس حد فاصل شهید چراغچی ۱۳ تا میدان خیام نیشابوری به نام شهید رجب‌علی محمدزاده نام‌گذاری شد. مقرر شد تا تندیس شهید رجب‌علی محمدزاده نیز در ابتدای این خیابان نصب شود. شورا بلوار تازه‌تاسیس در امتداد بلوار کوشش ازتقاطع خیابان قائم (عج) به سمت خلج را به نام هفت‌حوض نام‌گذاری کرد.

اعمال ماده ۹ لایحه قانونی تملک اراضی و املاک واقع در طرح‌های عمومی و عمرانی برای احداث ایستگاه‌های خط ۳ قطار شهری

مصوبه اعمال ماده ۹ لایحه قانونی تملک اراضی و املاک واقع در طرح‌های عمومی و عمرانی برای احداث ایستگاه‌های خط ۳ قطار شهری امروز در شورای اسلامی شهر مشهد به تصویب رسید. بر این اساس به شهردار مشهد اجازه داده می‌شود تا با توجه به ضرورت و تسریع در اجرای طرح ملی خط سه قطار شهری مشهد، نسبت به تملک و تحصیل حریم املاک و اراضی واقع در محدوده طرح ایستگاه ‌بسیج (ملک ردیف دو)، ایستگاه دانش و خروجی اضطراری (املاک ردیف‌های یک تا هفت) طبق نقشه‌ از طریق اعمال ماده ۹ لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت اقدام کند. گفتنی است این لایحه با 13 رای موافق و یک رای ممتنع به تصویب رسید.

انتهای پیام