• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۴
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99090402733
  • خبرنگار : 50184

دادستان کرمانشاه:

بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار کرمانشاه تشکیل می‌شود

بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار کرمانشاه تشکیل می‌شود

ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: بزودی بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار کرمانشاه تشکیل خواهد شد.

شهرام کرمی از انجام برنامه ریزی‌ نهایی برای تشکیل بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه ای و سابقه دار در کرمانشاه خبرداد و اظهار کرد: کار شناسایی این مجرمین به منظور تشکیل بانک اطلاعاتی برای آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در این سامانه آخرین وضعیت حبس، رهایی و آزادی مجرمین حرفه ای و سابقه دار به منظور اشراف اطلاعاتی، رصد اقدامات، سلب هرگونه تحرک و اقدام سوء، پیشگیری از تکرار جرم و افزایش هزینه ارتکاب جرم مجدد انجام می‌گیرد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: اصلاح رفتارهای مجرمانه مجرمان سابقه دار، حرفه ای و خطرناک و نیز ایجاد امنیت و آسایش برای مردم از دیگر اهداف راه اندازی این سامانه است.

وی در ادامه با تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی با برخی مجرمان حرفه ای، اعلام کرد: در برخورد با جرائمی همچون منازعات دسته جمعی، قتل، سرقت و به ویژه سرقت های مقرون به آزار یا سرقت اتومبیل و منزل، جرح با چاقو و سایر سلاح‌های سرد، قدرت نمایی با سلاح، قاچاق سلاح، جرائم علیه امنیت و قدرت نمایی در فضای مجازی هیچ گونه مماشاتی نخواهیم داشت.

کرمی اضافه کرد: در این راستا شعب تخصصی برای هرکدام از این جرائم تشکیل و بر روند رسیدگی به پرونده‌ها نظارت می‌شود.

انتهای پیام