• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۱
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99090402755
  • خبرنگار : 50214

برگزاری ۸۰ کارگاه آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج در استان یزد

برگزاری ۸۰ کارگاه آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج در استان یزد

ایسنا/یزد مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد از برگزاری ۸۰ کارگاه آموزشی پیش از ازدواج با مشارکت و همکاری ۱۱ مرکز مشاوره و سمن فعال در شهرستان‌های یزد خبر داد.

«مسعود شریعتی» با اعلام این خبر گفت: با توجه به این که برگزاری کارگاه‌های آموزش پیش از ازدواج در کشور به عهده ادارت ورزش و جوانان استان‌هاست در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۸۰ کارگاه آموزش ازدواج در ۳۲۰ ساعت در هشت شهرستان استان و با حضور دو هزار و ۷۴۰ شرکت کننده و با مشارکت و همکاری ۱۱ مرکز مشاوره و سمن فعال در شهرستان‌ها برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، برگزاری این کارگاه به صورت آنلاین در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۳۵ کارگاه به صورت آنلاین برپا شده که با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۱۰۰ کارگاه دیگر نیز به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: تاکنون چهار مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده به نام‌های آتیه، احسان، مدرسه زندگی و ساحل آرامش موفق به اخذ مجوز از وزارت ورزش و جوانان شده‌اند و سه مرکز دیگر نیز در مراحل اخذ مجوز هستند.

این مسئول تاکید کرد: همکاری فرمانداران به عنوان روسای ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان‌ها نقش موثری در ترویج و توسعه ازدواج آگاهانه، آسان و پایدار در بین جوانان دارد که اداره کل ورزش و جوانان استان هم با تامین اعتبارات مورد نیاز آمادگی برگزاری رایگان کارگاه‌های آموزش ازدواج جوانان و مشاره را به صورت آنلاین و حضوری را دارد.

شریعتی اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌ها مهارت‌های ازدواج و مهارت‌های زندگی، می‌تواند در تغییر نگرش در شیوه‌های ازدواج آسان و صحیح در جامعه موثر واقع شود و آموزه هایی که در کارگاه‌های مهارت‌های پیش از ازدواج داده می‌شود، نه تنها سرلوحه زندگی مشترک قرار می‌گیرد بلکه می‌تواند نیاز به مشاوره‌های بعد از ازدواج یا پیش از طلاق را کاهش دهد.

وی به برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در حوزه ازدواج اشاره و اضافه کرد: هفت برنامه و نشست تخصصی اینترنتی و ۱۰ کلیپ و پنج انیمیشن آموزشی حوزه ازدواج تولید شده و تداوم تولید محصولات فرهنگی، رسانه‌ای در حوزه ازدواج و خانواده در قالب کلیپ، موشن‌گرافی، کاریکاتور و نشست‌های علمی از جمله برنامه‌های در دست اقدام این اداره کل است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان جهت ارائه طرح های خود جهت شرکت در کارگاه های آموزشی ازدواج و اخذ مشاوره رایگان می توانند به پورتال اداره کل ورزش و جوانان استان یزد به نشانی yazdsport.ir مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره ۳۶۲۴۵۸۵۸ داخلی ۲۹۵ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام