• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۶
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99090403074
  • خبرنگار : 71516

انصارالله: سفر نتانیاهو به عربستان با هدف عادی‌سازی کامل روابط بود

انصارالله: سفر نتانیاهو به عربستان با هدف عادی‌سازی کامل روابط بود

سخنگوی انصارالله یمن تأکید کرد که سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان با هدف عادی‌سازی کامل روابط میان دو طرف بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله و رئیس هیئت مذاکره‌کننده صنعا گفت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با هدف مقدمه‌چینی برای عادی‌سازی کامل روابط بعد از استقبال مسئولان عربستانی از توافق‌های صلح برخی کشورهای منطقه با اسرائیل، به عربستان رفت. کشورهای متجاوز و محاصره کننده یمن مثل عربستان، امارات، بحرین و سودان به سمت مشارکت کامل و رسمی و علنی در طرح صهیونیسم حرکت می‌کنند.

وی گفت: کشورهایی که به عادی‌سازی روابط می‌پردازند، امکانات نظامی و مادی خود در جنگ علیه یمن را به کار گرفته‌اند تا آشکار شود که تجاوز به یمن یک تجاوز آمریکایی صهیونیستی است. 

عبدالسلام گفت: عربستانی‌ها برخی کشورها را برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تشویق کردند تا اقدامات خودشان مقبول جلوه داده شود اما تلاش‌هایشان برای راضی کردن ملت‌های منطقه را درباره اینکه آن‌ها حامی مقدسات اسلامی هستند، فراموش کردند. به جای اینکه مکه مکرمه به عنوان قبله مسلمانان و مدینه منوره نماینده موضع امت اسلامی در دفاع از آرمانهایش باشد، کسانی بر این مقدسات حکم می‌رانند که محور توطئه‌ها علیه اسلام و مسلمانان شده‌اند.

نتانیاهو یکشنبه به همراه رئیس موساد در شهر نیوم عربستان با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور و مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

انتهای پیام