• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۶
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99090403526
  • خبرنگار : 50346

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان خبرداد:

آموزش زبان انگلیسی با سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی

آموزش زبان انگلیسی با سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی از آموزش زبان انگلیسی در مراکز آموزش تخصصی کوتاه مدت این نهاد انقلابی به سبک زندگی ایرانی اسلامی خبر داد.

حسن خوش صفا، با اشاره به اینکه استقبال از یادگیری زبان خارجی به خصوص زبان انگلیسی در جامعه کنونی گسترش یافته است، اظهار کرد: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد بستر مناسب برای جوانان در ساختار سبک زندگی ایرانی اسلامی، جهاد دانشگاهی در زمینه بسترسازی و اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی خدمات موثری را به جامعه ارائه داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، وی با اشاره به اینکه طرح Eight از سوی جهاد دانشگاهی برای آموزش زبان انگلیسی با سبک زندگی ایرانی اسلامی ارائه می‌شود، افزود: کتاب‌های زبان که در آموزشگاه‌های مختلف تدریس می‌شوند با تمام نوآوری‌هایی که ارائه شده است اما وسیله‌ای برای ترویج سبک زندگی غربی است.

خوش صفا اظهار کرد: نوجوانانی که این کتاب‌ها را مطالعه می‌کنند با سبک زندگی غربی آشنا می‌شود و به طور ناخودآگاه این مسئله در زندگی آنان نمایان می‌شود که در جامعه اسلامی ما این موضوع قابل قبول نیست.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه محتوای کتب طرح Eight  نگاهی دقیق به مقوله سبک زندگی ایرانی اسلامی دارد، تصریح کرد: هدف در این طرح آموزش زبان انگلیسی به منظور ایجاد توانایی در خواندن متون، موفقیت در آزمون‌ها و ارتباط با افراد به صورت مکالمه است.

وی با اشاره به اینکه صیانت از فراگیران زبان انگلیسی یکی دیگر از اهداف این طرح است، تاکید کرد: یکی از مهمترین اهداف این طرح صیانت از فراگیران مسلمان از تاثیرات منفی سبک زندگی غربی است.

وی با اشاره به اینکه این طرح ملی همزمان با سراسر کشور در خراسان شمالی هم آغاز شده است، تصریح کرد: برای ترویج این طرح در خراسان شمالی نیاز است که دستگاه‌های اجرایی متولی مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نیز همراهی لازم را داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: برای ارائه خدمات به تمام آموزشگاه‌های زبان انگلیسی اعلام آمادگی می‌کنیم و امیدواریم یکی از استان‌های پیشرو در ارائه این خدمات به مردم استان باشیم.

 انتهای پیام