• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۴۲
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99090403552
  • منبع : نمایندگی اردبیل

همزمان با هفته بسیج؛

10 نویسنده برتر دفاع مقدس در اردبیل تجلیل شدند

10 نویسنده برتر دفاع مقدس در اردبیل تجلیل شدند

ایسنا/اردبیل همزمان با هفته بسیج 10 نویسنده برتر حوزه دفاع مقدس در استان اردبیل با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شدند.


در مراسم تجلیل از نویسندگان برتر حوزه دفاع مقدس که چهارم آذر در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل یکی از استان‌های افتخارآفرین در دوران دفاع مقدس بود که متأسفانه این افتخارآفرینی‌ها و سلحشوری‌ها مطلوب و مناسب منعکس نشده است.
عبدالله بحرالعلومی تصریح کرد: برای انعکاس جانفشانی‌های رزمندگان خطه استان اردبیل در هشت سال دفاع مقدس شایسته است نویسندگان توانای استان دست به قلم شده و آثار گران‌سنگی را از این رشادت‌ها و سلحشوری‌ها خلق کنند.
وی تصریح کرد: گنجینه دفاع مقدس باید بیش از این توسط هنرمندان، نویسندگان و اهالی رسانه تبیین و تشریح شود که رسالت عظیم در این حوزه بر عهده فعالان این عرصه است که باید با توانمندی بیشتر ورود پیدا کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: ما باید ضعف به وجود آمده در این حوزه را رفع کنیم تا بهترین آثار و کتاب‌ها در این حوزه نشر و چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
بحرالعلومی افزود: جایگاه دفاع مقدس در کشور و بین ملت ایران یک جایگاه رفیع و ارزنده است و ضرورت دارد ابعاد مختلف آن اعم از پیروزی‌ها، رشادت‌ها و شهادت‌طلبی فرزندان این دیار با قلمی رسا و نوشته‌ای جذاب گردآوری شده و برای نسل‌های آینده به یادگار بماند.
وی از کتاب به عنوان ارزشمندترین تحفه فرهنگی و گنجینه بی‌نظیر حوزه فرهنگ، ادب و هنر یاد کرد و ادامه داد: باید هنرمندان و نویسندگان در این عرصه با خلق آثاری ارزشمند ورودی عالمانه داشته باشند تا شایسته‌ترین صحنه‌های جانفشانی و سلحشوری رزمندگان استان به ویژه از خطه استان اردبیل نمود و جلوه‌ای حقیقی پیدا کند.
بحرالعلومی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار سایر نهادها و مجموعه‌های انقلابی، فرهنگی و ارزشی در کنار نویسندگان و فعالان این عرصه قرار دارند تا زمینه تولید آثار ارزشمند و پرمحتوا فراهم آید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در کنار این نویسندگان، قطعا در سال‌های آینده از نویسندگان جوان و نوجوان این استان آثار ارزشمند دیگری نیز به چاپ خواهد رسید که این خود مبین وسعت کار در این حوزه است.
انتهای پیام