• چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99090503649
  • خبرنگار : 50178

/پیگیری سوژه/

کارخانه سیمان خرم‌آباد همچنان بلاتکلیف

کارخانه سیمان خرم‌آباد همچنان بلاتکلیف

ایسنا/لرستان مجوز پروژه‌ کارخانه سیمان خرم‌آباد سال ۸۱ صادر و چهار سال بعد، عملیات اجرایی در نزدیک یکی از روستاهای این شهرستان آغاز شد و با اینکه چندین دولت در جریان مشکلات قرار داشته‌اند اما پروژه هرگز به نزدیکی‌های کارخانه هم نرسیده است.

این به اصطلاح کارخانه ۴۶ هزار سهام‌دار دارد که قربانی اختلاف بین بانک عامل و سهام‌دار عمده شده و پروژه همچنان بلاتکلیف مانده و اخیراً خبر انحلال آن با رای دادگاه تهران رسانه‌ای شد و این در حالی بود که تا چند ماه پیش و پس از گزارش ایسنا(قفل‌های سیمانی بر پروژه سیمان خرم‌آباد!) مسئولان لرستان از این موضوع بی‌اطلاع بودند و تاکید کردند چنین حکمی برای آنان ارسال نشده و با پیگیری ایسنا این حکم به دست مسئولان رسید.

با اینکه برخی تجهیزات خریداری شده و در محل سایت قرار دارد و سهام‌داران خواستار مشخص شدن هر چه زودتر وضعیت سرمایه‌گذاری خود در این پروژه هستند اما زیاد به این خواسته توجهی نمی‌شود و پروژه همچنان همانی است که نباید باشد.

بلاتکلیفی این پروژه و خبر ورشکستگی و انحلال آن بار دیگر سهام‌دارانی که بعضاً بی‌خیال شده بودند را مصمم کرده که به حق خود برسند و در این راستا گروه‌ها و کمپین‌هایی تشکیل داده و تاکید می‌کنند که چرا باید به این راحتی حق ما پایمال شود.

جعفر طولابی، فرماندار خرم‌آباد درباره آخرین وضعیت این موضوع به ایسنا گفت: پرونده این پروژه در تهران بوده و از حوزه استان خارج شده است.

وی ادامه داد: در مراجع قضایی تهران این پروژه تعیین‌تکلیف خواهد شد و به دنبال این هستیم که به سرمایه‌گذار جدیدی واگذار شود.

طولابی با بیان اینکه از طریق فرمانداری پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم، افزود: استاندار نیز پیگیری‌هایی داشته و در تهران چندین جلسه برگزار کرده است.

فرماندار خرم‌آباد یادآور شد: بر اساس رای دادگاه سرمایه‌گذار اصلی صلاحیت لازم را برای ادامه کار ندارد.

انتهای پیام