• چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99090503943
  • خبرنگار : 50163

چشم‌انتظاری طرح اقدام ملی تولید مسکن در ابهر برای تامین زمین

چشم‌انتظاری طرح اقدام ملی تولید مسکن در ابهر برای تامین زمین

ایسنا/زنجان عضو شورای اسلامی شهر ابهر گفت: تامین زمین، مهم‌ترین ‌چالش پیش روی طرح اقدام ملی در ابهر است.

شیما افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مسکن یکی از نیازهای اصلی هر خانواده‌ای است، اظهار کرد: در حال حاضر تامین مسکن مناسب به یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها به ویژه جوانان تبدبل شده است.

وی با اشاره به گرانی زمین و مسکن طی چند سال گذشته در کشور، ادامه داد: ابهر نیز از تیر ترکش‌های این ‌گرانی در امان ‌نمانده است.

این مسئول با بیان اینکه طرح اقدام ملی تولید مسکن از راهکارهایی است که دولت برای تعدیل بازار مسکن و تامین نیاز مردم در پیش گرفته است، گفت: این طرح در ابهر نیز کلید خورده است اما نبود زمین از مهم‌ترین دغدغه‌های مسکن ‌ملی در ابهر است.

عضو شورای اسلامی شهر ابهر تاکید کرد: مشکلات حوزه مسکن به ویژه در طرح ملی در حالی است که در این شهر متقاضیانی وجود دارند که به جد خواستار استفاده از ظرفیت‌های این طرح ملی هستند.

وی با تاکید بر اینکه در برخی از نقاط شهر ابهر شاهد حاشیه‌نشینی و برخوردار نبودن عده‌ای از مردم از مسکن مناسب هستیم، ادامه داد: این موضوعات دلالیلی هستند که می‌تواند بر اهمیت اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در ابهر بیافزاید.

افشاری با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این زمینه، تصریح کرد: هر چند قول‌های مساعدی از سوی مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان زنجان در این خصوص داده شده بود که تا به امروز محقق نشده است.

این مسئول با یادآوری این مطلب که یکی دیگر از مشکلات شهر ابهر موضوع بافت فرسوده این شهر است، خاطرنشان کرد: سابق بر این، این مشکل محدود به مرکز شهر ابهر می‌شد اما امروز دو نقطه دیگر نیز به این بافت اضافه شده است.

انتهای پیام