• چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۰
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99090504370
  • خبرنگار : 71145

زنان فلسطینی قربانی انواع جرائم نیروهای رژیم صهیونیستی

زنان فلسطینی قربانی انواع جرائم نیروهای رژیم صهیونیستی

وزارت خارجه فلسطین به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان اظهار کرد: تنها زمانی امنیت و صلح برای زن فلسطینی ایجاد می‌شود که اشغالگری رژیم صهیونیستی در خاک فلسطین خاتمه یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه فلسطین اظهار کرد، زنان فلسطینی در معرض انواع ظلم‌ها و خشونت‌های نیروهای رژیم صهیونیستی قرار دارند که شامل بازداشت اداری، قتل عمد و نابودی منازل، کوچ اجباری، آواره کردن خانواده‌ها و مصادره اراضی و عدم دسترسی به خدمات عمومی نظیر آموزش، کار، بهداشت و غیره و نیز تروریسم روزانه شهرک‌نشینان علیه آنهاست.

وزارت خارجه فلسطین می‌افزاید، مقامات اشغالگر مانع از دسترسی زنان فلسطینی به مراکز بهداشتی برای درمان، خدمات پیشگیرانه مقابله با کرونا می‌شوند که دلیل آن ایجاد موانع و بازرسی‌های نظامی اسرائیلی و سیاست‌های تبعیض‌نژادی و سیاست‌های محاصره در غزه است.

وزارت مذکور افزود: تعداد شهیدان زن فلسطینی از یک سپتامبر ۲۰۱۹ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ به چهار زن و نیز تعداد زنان اسیر که همچنان در زندان‌های اشغالگر به سر می‌برند به ۴۳ اسیر می‌رسد که در شرایط سختی به سر می‌برند. آنها در معرض شکنجه، سوء رفتار و منع دسترسی به خدمات پزشکی هستند.

وزارت خارجه دولت فلسطین تاکید کرد: دولت فلسطین تلاش می‌کند انواع تبعیض‌ها علیه زنان و دختران فلسطینی را از بین برده و عوامل آن را بازخواست کند. دولت قصد دارد این کار را از طریق تدوین قوانین و سیاست‌گذاری‌هایی برای محافظت از آنها مقابل خشونت صورت دهد و تدابیر و اقدامات لازم برای حمایت از زنان و دختران را لحاظ کند.

انتهای پیام