• چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۲۲:۴۲
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99090504489
  • خبرنگار : 50042

استاندار گیلان مطرح کرد

پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای در حال توسعه و تکمیل در گیلان

پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای در حال توسعه و تکمیل در گیلان

ایسنا/گیلان نماینده عالی دولت در گیلان استفاده حداکثری از ظرفیت واحدهای فعال تولیدی را سیاست و رویکرد راهبردی در استان عنوان و بیان کرد: برای حمایت از کارآفرینان در جهت تکمیل و توسعه واحدهای صنعتی، تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

ارسلان زارع امروز پس از بازدید از چهار پروژه جهش تولید واقع در شهر صنعتی رشت در جمع خبرنگاران، با یادآوری تعریف ۹۲ عنوان پروژه جهش تولید در گیلان و پیش بینی ایجاد بالغ بر ۴۰۰۰ نفر اشتغال اظهار کرد: رویکرد راهبردی ما، استفاده حداکثری از ظرفیت واحدهای فعال تولیدی، صنعتی و اقتصادی استان است.

وی افزود: در راستای حمایت از کارآفرینان و فعالان این واحدها، ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی و تامین شده و مجوزهای لازم برای پرداخت این تسهیلات، صادر و به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

استاندار گیلان اضافه کرد: به سبب مزیت برخی واحدهای تولیدی استان متناسب با شرایط اقلیمی، بازار مصرف و مواد اولیه، این سیاست را دنبال کردیم تا طرح‌های توسعه‌ای استمرار داشته باشند و بخشی از پروژه‌های جهش تولید نیز، همین طرح‌های توسعه‌ای هستند.

زارع افزود: مزیت نسبی واحدهای تولیدی فعال استان از جمله مولفه‌های تاثیرگذار در شناسایی این طرح‌ها برای حمایت از طریق تسهیلات تکمیلی مرتبط با پروژه‌های جهش تولید است و امیدواریم اجرای آنها بر اساس تقویم زمان‌بندی پیش برود.

استاندار گیلان امروز با همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و شمار دیگری از مدیران کل از روند تکمیل چهار پروژه جهش تولید شامل یک واحد تولیدی انواع صفحه و ورق پلی اتیلن و PVC با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، طرح توسعه یک واحد تولید انواع آرد، کیک و کلوچه با پیشرفت ۶۰ درصد، واحد تولید کیسه‌های پروپیلن بافته شده و منسوجات با  ۷۵ درصد پیشرفت و انواع دستکش خانگی، صنعتی و روکشدار با پیشرفت ۶۵ درصد بازدید کرد.

انتهای پیام